مدیر مجموعه میراث فرهنگی کرمانشاه پاسخگو باشد

مدیر مجموعه میراث فرهنگی کرمانشاه پاسخگو باشد

به گزارش سراج24، آیت الله شیخ مصطفی علما پیش از ظهر امروز در جلسه شورای نهادهای حوزوی کرمانشاه، اظهار کرد: همیشه گفته‌ام که مردم بر اعمال مسئولان نظارت می‌کنند و تنها نظارت از آن شورای نگهبان انقلاب اسلامی نیست.

وی خطاب به مدیرکل میراث فرهنگی کرمانشاه گفت: شما دیروز گفتید که این فیلم‌ها فتوشاپ است، اما نظر افراد حاضر در جلسه که اتفاقاً بچه‌های انقلابی و مذهبی هستند و نظر کارشناسان چیز دیگری است.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه گفت: تکیه معاون الملک از زمان قدیم محل عزاداری اهل بیت (ع) بوده و مورد احترام و توجه مردم است که شاید نمونه آن در دنیا نباشد.

امام جمعه کرمانشاه افزود: راجع به تکیه بیگلربیگی هم قبلاً اخباری از فعالیت قلیان‌سرا ها شنیده بودیم اما همین که اسم روضه سید الشهدا و امام حسین (ع) روی مکانی قرار می‌گیرد مقدس می‌شود و باید به جدیت با عاملان توهین به این مکان و عقاید مردم برخورد شود.

وی تاکید کرد: کارشناسان می‌گویند اینها با برنامه ریزی قبلی اقدام به این عمل شنیع کردند که این مساله فاجعه آمیز است و باید حدود کارهای دینی و مذهبی در این مکان‌ها رعایت شود و هم ارشاد و هم میراث باید این موارد را رعایت کنند که از این دست اتفاقات رخ ندهد.

علما اضافه کرد: دادستان هم دیروز در جلسه‌ای عنوان کرد که به صورت جدی در حال پیگیری ماجرا هستیم و مسببین و عاملان نیز به سزای اعمالشان خواهند رسید.

وی گفت: عکس‌هایی که در تکیه معاون الملک گرفته شده و کلیپ خوانندگی زنان در محیط‌های مذهبی چه چیزی می‌خواهد بگوید؟ مسئول وقتی کاری قبول می‌کند باید نظارت کند نه اینکه فلانی چه گفت و موضوع را بر گردن شخص دیگری بی اندازد و مدیرکل میرااث فرهنگی باید پاسخگو باشد.

اخبار مرتبط

پرستار کرمانشاهی با ابتلا به کرونا درگذشت

خانواده شهدا سهم بزرگی در پیروزی انقلاب دارند

نماز ظهر عاشورا در بقاع متبرکه شاخص کرمانشاه اقامه می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha