مصادیق شهادت ۴۰ شهید مدافع سلامت تأیید شده است

مصادیق شهادت ۴۰ شهید مدافع سلامت تأیید شده است

به گزارش سراج24، سعید اوحدی امروز در ابتدای حضور در استان خراسان رضوی با حضور در گلزار مطهر بهشت رضا (ع) شهر مشهد نسبت به مقام والای شهیدان ادای احترام کرد.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه سفر به استان خراسان رضوی بیست و سومین سفر از سفرهای استانی است که به صورت هفتگی انجام می‌شود، گفت: هدف اصلی این سفر امضای دو تفاهم نامه با موضوعات تأمین زمین برای مسکن پنج هزار نفر از ایثارگران استان، تأمین سه هزار شغل برای ایثارگران خراسان رضوی و ساماندهی گلزارهای مطهر شهدا است.

معاون رئیس جمهور ادامه داد: در این سفر مجموعه اقتصادی بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز به انجام مطالعاتی در مورد زمینه‌های فعالیت در استان خراسان رضوی می‌پردازند که یکی از این موارد تأسیس یک زائرسرای بزرگ برای اسکان و برگزاری اردوهای ویژه ایثارگران خواهد بود.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به ادامه یافتن سفرهای استانی گفت: در صدد هستیم در ایام دهه مبارک فجر به صورت نمادین اجرایی شدن تفاهم نامه‌های امضا شده در ۲۲ استان را اعلام کنیم. البته در حال حاضر در تعدادی از استان‌ها عملیات اجرایی تفاهم نامه‌ها آغاز شده است و کمیته‌های مشترکی متشکل از بنیاد شهید و امور ایثارگران و استانداری کارهای نظارت بر این پروژه‌ها را بر عهده دارند.

اوحدی همچنین در خصوص آخرین شرایط شهدای سلامت گفت: در حال حاضر جلسات کمیته ملی و کمیته‌های استانی به منظور بررسی پرونده این شهدا به صورت مستمر برگزار می‌شود و تاکنون ۶۰ پرونده از ۱۳۰ پرونده بررسی شده از سوی کمیته‌های استانی در اختیار کمیته ملی قرار گرفته است که مصادیق شهادت مربوط به ۴۰ پرونده تأیید شده است. امروز نیز دکتر نهاوندیان معاون محترم اقتصادی رئیس جمهور جلسه‌ای را با ستاد کرونا و وزرای مربوط به این حوزه برگزار می‌کنند که یکی از موضوعات این جلسه تسریع در رسیدگی به شرایط این شهدای گرانقدر است.

معاون رئیس جمهور در ادامه با حضور در حرم مطهر امام رضا (ع) به زیارت هشتمین امام شیعیان پرداخت.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در ادامه برنامه‌های خود با حضور در منازل خانواده معظم شهید «مهدی شمقدری»، آزاده سرافراز «محسن رافتی سخنگو» و جانباز گرانقدر ۷۰ درصد «سید محمد قریشی» با آنان دیدار و گفت و گو کرد.

همچنین خانواده معظم شهید «غلامرضا باخدا»، خانواده معظم شهید «حسن ابوالفضلی»، جانباز و آزاده سرافراز «علی محسن آبادی» و جانباز گرانقدر ۷۰ درصد «محمد اکبری» و خانواده‌های معظم شهدای منا، شهیدان «محسن کمیلی مقدم»، «عباس علی آبادی»، «عبدالصمد خانگی»، «حسین شیخانی»، «مرادعلی انجیدنی» و «عبدالله حصاری» از شهرستان نیشابور با حضور در شهر مشهد با مهندس اوحدی دیدار کردند.

معاون رئیس جمهور در این سفر با حضور در استانداری خراسان رضوی نسبت به امضای تفاهم نامه تأمین زمین پنج هزار واحد مسکونی و ایجاد سه هزار شغل برای ایثارگران خراسان رضوی با استاندار این استان اقدام خواهد کرد.

بازدید از مراحل ساخت هتل امام رضا (ع) پایان بخش سفر رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران به استان خراسان رضوی خواهد بود.

اخبار مرتبط

برنامه هلال احمر برای واردات ۶۰ میلیون دُز واکسن کرونا طی یک ماه / آغاز برنامه از ۱۰ مهر

جزئیاتی از«قرنطینه هوشمند»اعلام شد

ماجرای خرید و فروش کارت جعلی واکسیناسیون

0 نظر

ارسال نظر

capcha