عاملین اقدام شنیع تکیه معاون‌ الملک باید به اشد مجازات برسند

عاملین اقدام شنیع تکیه معاون‌ الملک باید به اشد مجازات برسند

به گزارش سراج24، یزدان ناصری اظهار کرد: تکیه‌ی معاون الملک یکی از نمادهای دینی با قدمت بیش از یک قرن مکانی برای موعظه و عزاداری و سوگواری حضرت اباعبدالله علیه السلام و یاران با وفایش در شهر و استان کرمانشاه است.

وی افزود: این تکیه با فضاهای مختلف مذهبی از قبیل حسینیه، عباسیه و زینبیه بیان‌گر روح حماسی و دینی مردم ولایت‌مدار کرمانشاه از زمان‌های قدیم بوده و این مکان مقدس علاوه بر برگزاری مراسم مذهبی، محل مراجعه‌ی مردم و حل اختلافات بوده است.

رئیس کانون مداحان استان کرمانشاه با اشاره به ساخت کلیپی با محتوای مبتذل در محل تکیه معاون الملک که یقیناً از مصادیق اشاعه‌ی فحشاء است، اذعان کرد: قطعاً این کارها بدون غرض نیست و سازندگان این کلیپ‌ها ملیت، هویت و دین‌مداری مردم کشور، استان و شهر ما را هدف گرفته‌اند.

وی ادامه داد: ضبط چنین تصاویری در مکانی که بنام زینبیه و عباسیه که در و دیوار آن منقش به تصاویر و نقاشی‌هایی که نمایانگر وقایع جانسوز روز عاشور است و محل گریه و صدای هزاران دل عاشق بوده قطعاً دل امام زمان (عج) و همه دوستان آل الله را به درد آورده است.

ناصری گفت: فرهنگ ایثار و شهادت‌طلبی در مردم غیور این خطه نهادینه شده و نمونه‌ی بارز آن تقدیم حدود ۱۰ هزار شهید و هزاران آزاده و جانباز در طول سال‌های انقلاب اسلامی است.

وی ادامه با اشاره به نقش مهم زنان در وقایع حساس و بزنگاه‌های تاریخی انقلاب اسلامی استان کرمانشاه، گفت: بیشترین تعداد زن شهیده را استان کرمانشاه با حدود یک هزار شهیده در کل کشور دارد.

خواهران و دختران کرمانشاهی نماد حجاب و عفت هستند / ‏نمیگذاریم ‬بی عفت نشانمان دهند

این مداح اهل بیت تصریح کرد: بانو فرنگیس حیدرپور اهل گیلان‌غرب دومین شهر مقاوم کشور است، این بانوی کرمانشاهی به بی‌بی‌حضرت زینب کبری (سلام‌الله‌علیها) تأسی کرده و پیرو نهضت عاشورا است؛ که در سن ۱۸ سالگی و پس از شهادت برادر و پدرش با ۲ سرباز بعثی مواجه می‌شود و یکی از آنان را کشته و دیگری را با تمام تجهیزات نظامی به اسارت درمی‌آورد این بانو نمونه‌ی یک دختر و یک زن کرمانشاهی است.

وی ادامه داد: این فرهنگ انقلابی منبعث از انقلاب خونین امام حسین (سلام‌الله‌علیه) و رهبری‌های امام‌خمینی و امام‌خامنه‌ای است و فرهنگی با این قدمت و این عمق با این حرکات سخیف قطعاً ملوث نخواهد شد.

ناصری بار دیگر با اشاره به کلیپ مستهجن ضبط شده در محوطه تکیه معاون الملک، خاطرنشان کرد: دشمنان فرهنگ ملی و اسلامی ما با این حرکات مذبوحانه سعی دارند بر چهره‌ی نورانی فرهنگ حسینی و عاشورایی ملت چنگ بزنند و به زعم خودشان این روحیه را از بین ببرند که به قول حافظ علیه‌الرحمه باید گفت؛ ای مگس عرصه‌ی سیمرغ نه جولان‌گه توست، عِرض خود می‌بری و زحمت ما می‌داری.

وی افزود: سال‌های مدیدی است که رهبر معظم انقلاب به مردم و مسؤولین در مورد تهاجم فرهنگی و شبیخون فرهنگی مکرراً هشدار داده‌اند، که متأسفانه در برخی دوره‌ها توسط برخی مسؤولین این هشدارها جدی گرفته نشده است.

ابتذال فرهنگی ریشه در فرهنگ منحط غرب دارد

ناصری ادامه داد: لازم به توضیح نیست که این ابتذال فرهنگی ریشه در فرهنگ منحط غرب دارد که توسط ایادی داخلی آنان به انحاء مختلف ترویج می‌شود و با کمال تأسف برخی افراد ناآگاه فریفته‌ی این جریان شده و مروج آن می‌شوند.

وی افزود: درست است که قاطبه‌ی مردم دل در گرو ملیت ایرانی و فرهنگ اسلامی خود دارند اما دشمنانی که با هر ۲ این میراث گران‌بها مشکل دارند عداوت خود را از هیچکدام دریغ نمی‌کنند.

رئیس کانون مداحان کرمانشاه ادامه داد: در این حرکت سخیف هم مکانی مورد هجمه قرار گرفته که هم ریشه در ملیت ما و هم در مذهب ما دارد.

این مداح اهل بیت کرمانشاهی با اشاره به سختگیری‌های تردد در اماکن تاریخی گفت: همه‌ی ما می‌دانیم ورود به اماکن تحت نظارت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مستلزم مقدمات خاص است و حتی در اکثر این اماکن برای ورود و بازدید نیز بلیت صادر می‌شود و بارها پیش آمده که برای مراسم مذهبی از قبیل برنامه‌های قرآنی یا مداحی مجوز این برنامه یا ضبط برنامه یا حتی همراه بردن تجهیزات سمعی و بصری نیاز به هماهنگی‌های متعدد و درخواست مجوزهای ویژه داشته است و مطمئنیم این عمل سخیف آمران و عاملانی داشته که از غفلت و سهل‌انگاری مسؤولین این اداره‌کل کمال بهره را برده‌اند.

وی گفت: به عنوان یک خدمتگزار دینی و به نمایندگی از کانون مداحان استان از ضابطین و مسؤولین قضائی درخواست می‌کنم حساسیت‌های مردم را در نظر بگیرند و از این موضوع به راحتی نگذرند.

ناصری ضمن محکومیت این اقدام گفت: تقاضا دارم نگذارند این مساله مشمول مرور زمان شود سریعاً به این مسأله ورود کرده و علاوه بر آمرین و عاملین این عمل شنیع ناظرین و متصدیان و مسؤولینی را که مرتکب قصور یا تقصیر شده‌اند به اشد مجازات برسانند.

ناصری اذعان کرد: مسأله‌ی نفوذ در کوتاه‌مدت اتفاق نمی‌افتد ممکن است جریانی یا فردی سال‌ها در مناصب مختلف ریشه دوانده و مراحل مختلفی را طی کنند تا در نهایت در فرصتی مناسب به مقصود خود برسند.

وی ادامه داد: دستگاه‌های نظارتی ما لازم است با اشراف اطلاعاتی که دارند از ساده‌اندیشی پرهیز کنند و افرادی را برای مناصب کلیدی و حساس تأیید و تعیین کنند که از بطن و متن مردم و جامعه بوده و دارای دیدگاه‌های ملی و مذهبی قابل قبول باشند.

وی افزود: طبق فرمایش امیرالمؤمنین (سلام‌الله‌علیه) به مالک اشتر که در نامه‌ی ۵۳ نهج‌البلاغه ذکر شده: «کارگزاران خود را از میان افراد با تجربه و آبرومند و خاندان‏‌های‏ نیک و خوشنام‏ و پیشگام در اسلام انتخاب کن…» و همچنین در همین نامه آمده که لازم است برای کارگزاران حکومتی ناظران آشکار و نهان به کار گرفته شود.

ناصری در پایان گفت: اگر به توصیه‌های دینی برای مسؤولین حکومتی از جمله همین دستور عمل شود، نفوذ دشمن به سختی اتفاق افتاده یا حتی غیر ممکن خواهد بود.

اخبار مرتبط

خانواده شهدا سهم بزرگی در پیروزی انقلاب دارند

نماز ظهر عاشورا در بقاع متبرکه شاخص کرمانشاه اقامه می‌شود

ولنگاری فضای مجازی فرصتی برای شاخ‌های مجازی در کرمانشاه

0 نظر

ارسال نظر

capcha