برگزاری جشنواره دانشجویی ققنوس با بخش ویژه سردار دل‌ها

برگزاری جشنواره دانشجویی ققنوس با بخش ویژه سردار دل‌ها

به گزارش سراج24، جعفر فلاح‌نژاد بعد از ظهر یکشنبه در نشست خبری ششمین جشنواره دانشجویی ققنوس استان البرز اظهار کرد: فراخوان جشنواره ققنوس هم‌زمان با گرامیداشت روز دانشجو آغاز شد و این مهم را به فال نیک می‌گیریم.

وی با بیان اینکه با یاری و استعانت از ائمه اطهار این جشنواره را آغاز می‌کنیم، عنوان کرد: ششمین جشنواره ققنوس با تفکر بسیجی همراه است و رویکردهای جشنواره را نوید می‌دهد، این جشنواره با هنر بسیج دانشجویی معنا و مفهوم خاصی در جامعه ایجاد و ایفای نقش می‌کند.

مسئول بسیج دانشجویی استان البرز با بیان اینکه هدف از برگزاری جشنواره ققنوس، کشف استعدادهای هنری دانشجویان به ویژه دانشجویان بسیجی و معتقد به آرمان‌های انقلاب اسلامی است، تصریح کرد: بسیج دانشجویی مأموریت ویژه‌ای برای تربیت نیروی تراز اول انقلاب اسلامی دارد و این جشنواره نیز در این راستا صورت می‌گیرد.

حمایت از تولید آثار فاخر هنری با رویکرد ارزش‌های انقلاب

وی خاطرنشان کرد: حمایت از تولید آثار فاخر هنری با رویکرد ارزش‌های انقلاب اسلامی یکی از محورها و هدف اصلی این جشنواره است.

فلاح‌نژاد با اشاره به اینکه زمان‌بندی جشنواره با رونمایی از پوستر جشنواره آغاز می‌شود، گفت: آثار تا پایان دی ماه دریافت می‌شود و بازبینی و پذیرش آثار در بهمن ماه سال جاری صورت می‌گیرد، بخش اصلی جشنواره ققنوس نیز در اسفند سال جاری انجام می‌شود.

وی محورهای جشنواره را مانند سنوات گذشته، در بخش ادبیات، هنرهای تجسمی و ادبیات نمایش، هنرهای نمایشی و موسیقی، مداحی، مولودی‌خوانی و پژوهش‌های بصری عنوان کرد.

مسئول بسیج دانشجویی استان البرز با اشاره به اینکه امسال جشنواره ققنوس از ویژگی برتری برخورد است، تصریح کرد: در این جشنواره بخش ویژه به نام سردار دل‌ها به زندگی‌نامه و آثار حاج قاسم سلیمانی اختصاص یافته است و نمود بیشتری دارد.

وی ادامه داد: از تمامی دانشجویان فارغ از بسیجی بودن دعوت می‌کنیم تا در این جشنواره شرکت کنند، شرکت‌کنندگان در بخش تجسمی می‌توانند سه اثر ارسال کنند و به برگزیدگان جشنواره جوایز نفیسی اهدا خواهد شد.

اخبار مرتبط

قرارگاه جهاد هنری جشنواره ققنوس راه اندازی می‌شود

جشنواره دانشجویی ویژه شهیدان سلیمانی و فخری زاده برگزار می شود

برگزیدگان مسابقه ادبی «دل‌ نوشته‌ای به سردار دل‌ها» معرفی‌ شدند

0 نظر

ارسال نظر

capcha