با صدور بیانیه‌ای مطرح شد؛

16 آذرماه، نماد استکبارستیزی و ضداستعماری در تاریخ انقلاب اسلامی است

16 آذرماه، نماد استکبارستیزی و ضداستعماری در تاریخ انقلاب اسلامی است

به گزارش سراج24، اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آذربایجان‌شرقی با صدور بیانیه‌ای 16 آذرماه «روز دانشجو» و یاد و خاطره شهدای دانشجو، علمی و هسته‌ای را گرامی داشت.

متن بیانیه بدین شرح است:

از دانشگاه باید سرنوشت یک ملت تعیین بشود. امام خمینی(ره)

16 آذرماه نماد بیداری انسان‌هایی آگاه بر تاریکی‌های زمانه خویش و نماد همیشه در صحنه و هوشیار بودن دانشجو و دانشگاه در تمامی تحولات کشور است.

سالروز شهادت سه تن از دانشجویان قهرمان و استکبارستیز در 16 آذرماه 1332 به دست رژیم وابسته پهلوی، نماد استکبارستیزی و ضداستعماری در تاریخ انقلاب و میهن اسلامی است و این روز بهترین فرصت برای بازخوانی نقش خطیر قشر دانشجو در تحقق آرمان‌های ملی و ارتقای قدرت و ظرفیت‌های متضمن پیشرفت ایران اسلامی و درخشش در قله‌های ممتاز جهانی در عرصه علم و فناوری به شمار می‌رود.

حضور و نقش بسیجی‌ وار دانشجویان و دانشگاهیان عزیز علاوه بر صحنه‌های علمی و فرهنگی، در میادین مختلف از جمله: همراهی با مردم، انجام کمک‌های مومنانه و مقابله با ویروس منحوس کرونا و... از نمونه‌های بارز این قشر شریف در شرایط فعلی است.

اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آذربایجان‌شرقی در چهلمین سالگرد دفاع مقدس و در آستانه سالروز شهادت سردار دل‌ها، سپهبد شهید حاج «قاسم سلیمانی» ضمن پاسداشت 16 آذرماه، روز دانشجو و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والامقام دانشجو، علمی و هسته‌ای کشور علی‌الخصوص دانشمند ممتاز و برجسته هسته‌ای و دفاعی شهید دکتر «محسن فخری‌زاده» و شهدای والامقام دانشکده فنی دانشگاه تبریز و تبریک این روز عزیز به دانشجویان و فرهیختگان گرامی، اعلام می‌دارد جمهوری اسلامی ایران با تکیه بر مردم انقلابی خصوصا دانشجویان بسیجی و متعهد و با استعانت از خداوند متعال و با تجدید قوا با شهدای ایران اسلامی و همچنین تجدید میثاق با آرمان‌های معمار کبیر انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی(ره) و گوش فرا دادن به فرامین مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه‌ای عزیز عرصه جولان دادن به مستکبرین جهانی را تنگ کرده و اجازه خودنمایی به دشمنان قسم خورده جمهوری اسلامی را نخواهند داد.

اخبار مرتبط

دولت انگلیس برپا کننده رژیم کودک کش صهیونیستی و حامی اصلی تروریسم است

بیانیه رسانه های انقلابی قم علیه واکسن هراسی/ اطاعت از رهبری و عمل به قوانین، تنها راه برون رفت از کروناست

دستاوردهای بی نظیر نبرد ۱۲ روزه غزه در تاریخ ماندگار خواهد شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha