نماینده ولی فقیه در مازندران:

استکبارستیزی هویت جنبش های دانشجویی است

استکبارستیزی هویت جنبش های دانشجویی است

به گزارش سراج24، آیت الله محمدباقر محمدی لائینی ظهر یکشنبه در مراسم روز دانشجو در ساری با بیان اینکه علم و دانش باید در راستای خدا باشد و اگر آن علم در این راستا باشد، جنگ و مسلسل را کنار می‌گذارد در غیر این صورت باعث سرکشی و طغیان می‌شود، افزود: اگر نگاهی به هویت ۱۶ آذر و حرکت دانشجویان کنیم می‌بینیم اولین شعارهای مرگ بر آمریکا در قرن معاصر را همان دانشجویان سر دادند.

وی با اظهار اینکه اقدام دانشجویان هویت ضد استکباری را نمایان کرده است، گفت: نظام سلطه جنبش‌های دانشجویی را مصادره کرده و مقابل حکومت‌ها قرار داده است و باید با روایتگری درست هدف اصلی این واقعه را به نسل‌های بعدی منتقل کنیم.

آیت الله لائینی ادامه داد: حادثه ۱۶ آذر مانند ۱۳ آبان روز مبارزه با استکبار است و هر دو حرکت دانشجویی از هویت ضد استکباری و ضد نظام سلطه برخوردار بوده و این هویت اصلی را باید حفظ کنیم و اگر به درستی آن را به نسل بعدی منتقل نکنیم به قربانیان آن روز خیانت کرده‌ایم.

امام جمعه ساری گفت: دانشجویان ۱۶ آذر پیروان تفکر حضرت امام و دانشجویان ۱۳ آبان پیرو امام بودند و نباید روحیه استکبار ستیزی این روزها از بین برود.

اخبار مرتبط

فرصت ماه مبارک رمضان برای خودسازی و بصیرت‌افزایی استفاده شود

کمک مومنانه مازندرانی‌ها به پیشمرگان کرد مسلمان مریوان و سروآباد

توبه معنایش این نیست که فقط بگوییم استغفرالله

0 نظر

ارسال نظر

capcha