تولید محصولات مجازی از فعالیت های فرهنگسرای قرآن است

 تولید محصولات مجازی از فعالیت های فرهنگسرای قرآن است

به گزارش سراج24، رحیم خاکی مدیر فرهنگسرای قرآن با اشاره به فعالیت‌های این فرهنگسرا در ایام قرنطینه گفت: همکاران در فرهنگسرای قرآن با وجود تعطیل شدن مراکز فرهنگی هنری به صورت دورکاری مشغول خدمت به همشهریان عزیز بودند.

وی با بیان اینکه تولید محصولات متنوع قرآنی در قالب‌های مختلف از جمله فعالیت‌های این مرکز است، ادامه داد: کتابخانه هدی این مرکز با برگزاری پویش کتابخوانی ۲۰۲۰، تولید محصولات مجازی همچون حکمت‌های نهج البلاغه، برگی از یک کتاب، کتاب بخوانیم و سخنان بزرگان یکی از بخش‌های فعال فرهنگسراست.

مدیر فرهنگسرای قرآن با تاکید بر فعالیت واحدهای دیگر فرهنگسرا گفت: تولیدات قرآنی از جمله رحل و رحیل که استفاده از آیات قرآن کریم همراه با تلاوت و تفسیرهای قطره‌ای استاد قرائتی است، از دیگر فعالیت‌های است همچنین فرهنگسرا تولید پادکست با موضوع احادیث امام علی علیه السلام، تولید کلیپ‌های قرآن باوران که مشتمل بر ۷ کلیپ از شهدای قاری کشور است، تولید کلیپ‌های آیات امید بخش قرآن کریم را در دستور کار خود قرار داده است.

خاکی با تاکید بر نقش فضای مجازی گفت: نگارخانه هدی فرهنگسرای قرآن با تولید استوری‌های مختلف از تک اثرهای هنری قرآنی، کلیپ زندگی هنرمندان، کلیپ‌های در قاب هنر و همچنین ساخت پادکست‌های مختلف هنری تولیدات خوبی را در شبکه‌های مختلف اجتماعی منتشر کرده است.

وی با بیان آموزش و برگزاری دوره‌های آنلاین توسط واحد آموزش فرهنگسرا عنوان کرد: واحد آموزش فرهنگسرا با برگزاری دوره‌های آنلاین در رشته‌های مختلف و همچنین با پشتیبانی از تولیدات مختلف همکاران و کمک به طراحی و تولید آنها توانسته اقدامات خوبی را در مسیر گسترش فرهنگ قرآنی انجام دهد. پوسترها و استوری‌های قرآنی با عنوان"آیه نگاری" تولید پادکست‌های کوتاه با عنوان "به سوی آسمان" پادکست‌های اخلاقی از اساتید بزرگ اخلاق همچون استاد فاطمی نیا، استاد رنجبر و استاد مجتهدی تهرانی تحت عنوان "بارانی باشیم" و بسیاری تولیدات مناسبتی که همگی به عنوان فعالیت‌های این فرهنگسرا در ایام قرنطینه محسوب می‌شود.

یادآور می‌شود، علاقمندان برای استفاده از این تولیدات و اطلاع از برنامه‌های مختلف مرکز می‌توانند به صفحه اینستاگرام فرهنگسرای قرآن به نشانی farhangsara.quran مراجعه نمایند.

اخبار مرتبط

تفسیر آیات و روایات قرآن کریم در برنامه «در مکتب وحی»

اسامی قبول شدگان دومین دوره آزمون مجازی حفظ ۲۰ جز اعلام شد

جشنواره قرآنی «غنچه‌های آسمان» تمدید شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha