سربازان حاج قاسم در میدان مبارزه با کرونا

سربازان حاج قاسم در میدان مبارزه با کرونا

به گزارش سراج24، طرح «شهید حاج قاسم سلیمانی» با همکاری مشترک وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان بسیج مستضعفین همزمان با دوم آذر ماه و آغازین روز از هفته بسیج در سراسر کشور به اجرا درآمده است. 

در این طرح بسیجیان سراسر کشور وارد میدان مبارزه با کرونا شدند و در این مسیر گام های موثر و مهمی برداشته شد.

فعالیت ۲۵۰۰ نیروی جهادی در قالب طرح شهید سلیمانی در قم

جعفری فرمانده ناحیه ویژه بسیج قم در گفت و گو با خبرگزاری فارس اعلام کرد: تمام فعالیت‌های طرح شهید سلیمانی برای خانواده های کرونایی می باشد که شناسایی بیماران توسط مرکز بهداشت انجام می شود و لیست بیماران کرونایی به کمیته های عملیاتی داده می شود و تیم‌ های مراقبتی نظارتی و حمایتی در حوزه کاری خود وارد عمل می‌شوند.

وی افزود: تا به امروز در ۹۲ محله در شهر قم و  ۲۰ محله در پردیسان تشکیل و بیش از ۲۵۰۰ نفر نیروی جهادی شروع به فعالیت کرده اند و بخش‌های سلفچگان، خلجستان جعفرآباد، کهک و قنوات نیز هرکدام قرارگاه بخشی تشکیل داده اند.

فرمانده ناحیه ویژه بسیج قم با تاکید بر اهمیت وظیفه تیم های مراقبتی تحت امر مرکز بهداشت بیان کرد: این طرح زمانی به بازدهی مناسب می رسد که تیم های مراقبتی به صورت مستمر و منظم در این طرح فعالیت کنند که به دلیل برخی مشکلات هنوز تیم های مراقبتی به صورت موثر آغاز به کار نکرده اند.

وی افزود: با فعالیت این تیم بیمار کرونایی برای دریافت خدمات پزشکی به بیرون از منزل مراجعه نمی کند که این امر باعث کم شدن انتقال ویروس منحوس کرونا میشود که با توجه به کمبود پزشک و پرستار ظرفیت حضور در منزل را ندارند.

 

غربالگری ۱۰۲ هزار نفری طرح شهید سلیمانی در پارس‌آباد

حسن نوری عصر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در پارس‌آباد اظهار کرد: تاکنون در طرح شهید حاج قاسم سلیمانی برای مقابله با کرونا، بیش از ۱۰۲ هزار نفر به‌همت بسیجیان در شهرستان پارس‌آباد غربالگری و افراد مبتلا و مشکوک شناسایی شده‌‌اند.

وی افزود: از این تعداد افراد غربالگری شده، ۸۰۹ نفر به‌صورت خوداظهاری اعلام کردند که مبتلا به ویروس کرونا هستند.

فرمانده سپاه پارس‌آباد ادامه داد: این طرح با حضور ۷۲۰ تیم دو نفره و مشارکت ۱۱۱ پایگاه مقاومت بسیج شهرستان پارس‌آباد از ۳۰ آبان‌ماه با هدف پیشگیری، آگاهی‌بخشی، غربالگری، آموزش و کنترل بیماری کرونا با حضور بسیجیان، پزشکان و پرستاران به‌صورت خانه به خانه اجرا می‌شود.

نوری بیان کرد: این طرح، اقدامی بسیار مهمی در جهت مقابله با کرونا بوده که با محوریت سپاه و بسیج و با همکاری شبکه بهداشت و درمان شهرستان اجرا شده است.

غربالگری بیش از ۳۲ هزار اصلاندوزی در طرح شهید سلیمانی

سیدعباس مینایی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصلاندوز اردبیل اظهار کرد: تاکنون طی طرح شهید حاج قاسم سلیمانی برای مقابله با کرونا، بیش از ۳۲ هزار نفر در شهرستان اصلاندوز غربالگری و افراد مبتلا و مشکوک شناسایی شده‌اند و مشاوره تلفنی و انجام تست از این افراد انجام می‌شود.

وی افزود: برنامه‌های ستاد کرونای شهرستان اصلاندوز با جدیت و اهتمام کامل مردم و مسؤولان همچنان ادامه خواهد داشت.

فرماندار اصلاندوز ادامه داد: محدودیت‌های مربوط به اصناف و ترافیک همراه با مشارکت عالی مردم در حفظ فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک و همچنین اقدامات قرارگاه عملیاتی طرح شهید سردار سلیمانی در غربالگری و شناسایی افراد مبتلا به کرونا بسیار موفق بوده است.

مینایی بیان کرد: تلاش شبانه‌روزی بسیج و شبکه بهداشت و درمان شهرستان شایسته تقدیر و تشکر است.

ساماندهی ۵۰۰ تیم در طرح شهید سلیمانی در گلستان/ مشارکت ۱۹۰۰ بسیجی

علی ملک‌شاهکوهی بعد از ظهر امروز در جلسه ستاد استانی مقابله به کرونا با اشاره به آغاز اجرای «طرح شهید سلیمانی» در استان گلستان اظهار کرد: خوشبختانه انسجام و همراهی بسیار خوبی بین بسیج، دانشگاه علوم پزشکی و هلال احمر در‌ اجرای این طرح در استان وجود دارد.

وی با اشاره به لزوم اطلاع‌رسانی بیشتر در خصوص طرح ادامه داد: در حال حاضر ۹۲۱ بلوک در استان برای اجرای «طرح شهید سلیمانی» شناسایی شده است.

فرمانده سپاه نینوا استان گلستان تصریح کرد: ۵۰۰ تیم عملیاتی برای اقدامات مراقبتی، حمایتی و درمانی در این طرح ساماندهی شده‌اند.

ملک‌شاهکوهی گفت: یک هزار و ۹۰۰ نفر بسیجی در طرح «شهید سلیمانی» مشارکت دارند و تاکنون به یک هزار و ۲۵۶ نفر آموزش‌های لازم بهداشتی داده شده است.

وی گفت: در این طرح به‌جای آنکه منتظر بمانیم بیماری به سراغ ما بیاید ما به سمت شناسایی بیمار و درمان بیمار پیش خواهیم رفت و تلاش می‌کنیم قطع زنجیره انتقال هرچه سریع‌تر اتفاق بیافتد.

 

طرح شهید سلیمانی تنها راه نجات از کووید ۱۹ است

حمیدرضا رشیدی‌نژاد رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: وضعیت سیر نزولی بیماری را در استان داریم، اما نباید به آن عادی نگاه کرد.

وی بیان داشت: طرح شهید سلیمانی ( قطع زنجیره کووید-19) تنها راه نجات ما از بحران بیماری و برای تداوم و استمرار بهبودی است و باید به شکلی آموزش داده شود که همه مردم در جریان کامل آن قرار گیرند.

رشیدی‌نژاد با بیان اینکه سه شهرستان شهربابک، راور و نرماشیر در استان کرمان در وضعیت قرمز هستند، گفت: موارد بیماری آنها پایین آمده است، اما تست‌های متعددی در حال انجام است و نسبت به جمعیت ساکن در وضعیت قرمز قرار دارند.

اجرای طرح «شهید قاسم سلیمانی» در ۹۷ پایگاه دشتستان

ماریا خویش دوست رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان پیش از ظهر امروز در نشست هماهنگی اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی اظهار داشت: طبق فرموده رهبر انقلاب، نیروهای بسیجی و شبکه بهداشت و درمان می‌توانند در کنار هم اقدامات خوبی برای مقابله با بیماری کرونا انجام دهند و در این راستا همکاری بسیار خوبی بین شبکه بهداشت و درمان و سپاه جوادالائمه(ع) و بسیجیان سلحشور شهرستان بوده است.

خویش دوست از ایجاد ۹۷ پایگاه در گستره شهرستان جهت اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی خبر داد و افزود: تمهیدات لازم جهت اجرای این طرح اندیشیده شده و با همکاری سپاه جوادالائمه دشتستان؛ حوزه‌ها و پایگاه‌های بسیج در سطح شهرستان و با به‌کارگیری ۶۰۰ نیروی پای کار و فعال اجرایی خواهد شد.

خویش دوست خاطرنشان کرد: مناطق پرخطر شناسایی و تقسیم‌بندی‌های لازم انجام‌شده است و شناسایی بیمار، تست گیری، قرنطینه و حمایت‌های معیشتی در محلات و منازل افراد انجام خواهد شد.

رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان تصریح کرد: همچنان رعایت توصیه‌های بهداشتی الزامی است و مردم باید از طریق سامانه‌های وزارت بهداشت ۴۰۳۰، درگاه سلامت و اپلیکیشن ماسک مشخصات خود را وارد کرده و از سلامت خود مطمئن شوند.

 

مشارکت ۱۷۰ گروه از بسیجیان کهگیلویه در طرح شهید سلیمانی 

علیرضا اتابک فرماندار کهگیلویه اجرای طرح شهید سلیمانی را گام مهمی در راستای مقابله با کرونا دانست و گفت: امیدواریم اهداف پیش بینی شده طرح موثر واقع شود بگونه‌ای که دیگر شاهد بسته شدن بازار شهرمان نباشیم و ورودی‌های  بیمارستان نیز کاهش پیدا کند.

رئیس شورای سلامت کهگیلویه از ساماندهی ۱۷۰ تیم در قالب پنج کمیته برای اجرای طرح شهید سلیمانی در شهرستان خبر داد.

فرماندار کهگیلویه افزود: نیروهای ساماندهی شده به مدت ۱۰۰ روز پایش خانه به خانه خواهند داشت تا بیماران را شناسایی و مراقبت‌های لازم را به عمل آورند.

اخبار مرتبط

اجرای طرح جهادی ساخت مسکن برای آسیب‌دیدگان کرونا در شیروان

اقامه نماز عید سعید فطر در حرم مطهر رضوی

اعلام آمادگی امام جمعه کاشان برای تزریق واکسن ایرانی کرونا

0 نظر

ارسال نظر

capcha