بهره‌مندی ۲۲۳ فرزند مددجویان کمیته امداد از تسهیلات نظام وظیفه

بهره‌مندی ۲۲۳ فرزند مددجویان کمیته امداد از تسهیلات نظام وظیفه

به گزارش سراج24، احمد پایان  به ارائه تسهیلات نظام‌وظیفه در جهت توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت این نهاد اشاره و گفت: بر اساس قانون یکی از پسران زنان سرپرست خانوار و یا تنها فرزند پسر خانواده‌های تحت حمایت که سه خواهر دارد، می‌توانند از خدمت سربازی معاف شوند.

پایان هدف از معافیت و انتقال فرزندان سرباز خانواده‌های مددجویان به محل سکونت آن‌ها را توانمندسازی و کاهش مشکلات خانواده‌ها اعلام کرد و افزود: ۲۲۳ فرزند خانواده تحت حمایت کمیته امداد استان از ابتدای سال جاری تا انتهای آبان ماه امسال از تسهیلات نظام‌وظیفه بهره‌مند شدند که از این تعداد ۱۵۶ نفر معافیت، ۲۱ نفر تخفیف هزینه معافیت و ۴۶ نفر انتقال به محل سکونت بوده است.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد هرمزگان یادآور شد: برای آن گروه از فرزندان خانواده‌های تحت حمایت که از تسهیلات معافیت سربازی برخوردار شده‌اند، دوره‌های مهارت‌آموزی برگزار و از دو طریق اعطای تسهیلات به‌منظور راه‌اندازی کسب و کار و یا کاریابی و معرفی به کارفرما زمینه اشتغال آنان فراهم می شود.

وی افزود: اجرای طرح معافیت سربازی فرزندان خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد از سال ۸۷ آغاز شده و هدف این طرح کمک به وضعیت اقتصادی خانواده تحت حمایت است.

اخبار مرتبط

ضرورت توجه به تحصیل افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره)

کمیته امداد آماده ساخت مسکن برای همه افراد تحت پوشش است

آموزش فنی و حرفه ای برای بیش از ۱۹ هزار مددجوی کمیته امداد فارس

0 نظر

ارسال نظر

capcha