شهیدی که سر جدا به آسمان پر کشید

شهیدی که سر جدا به آسمان پر کشید

به گزارش سراج24، سلام بر شهیدان، سلام بر پاکدلان عاشق، سلام بر تربت پاک شهدا، سلام بر انسان‌های پاکی که از جان، مال، همسر، فرزند و هر آنچه که دلبستگی‌‌شان بود گذشتند تا بماند آنچه که باید بماند.

دیر یا زود باید جواب دهیم، دیر یا زود باید چشم در چشم شویم و بایستیم و بگوییم بعد از شهدا چه کردیم؟ چقدر یادمان، به یادشان بود؟ چقدر راهشان، راهمان شد و یک دنیا سوال شاید برای بعضی‌هامان از جنس سوال‌های بی جواب...!

اینها گفته‌های مادر شهیدی سر جداست، مادری از جنس صبر و بردباری که به رسم پنج‌شنبه‌های شهدایی دقایقی با او همکلام شدیم.

خجسته زارعیان، مادر شهید غلامعباس کارگر فرد در گفتگو با فارس بیان داشت: خداوند به ما ۱۳ فرزند شامل یک پسر و۱۲ دختر عطا کرد که غلامعباس اولین و تنها پسر خانواده ما بود که پس از تولد، تفاوت خاصی نسبت به بقیه بچه ها داشت.

تفاوتی همچون ذکر یاعلی گفتن در گهواره و همچنین داشتن دندان طلا در کودکی!

وی افزود: از ارزنده ترین خصوصات اخلاقی غلامعباس با غیرت و متعصب بودن نسبت به خانواده و خصوصا پوشش خواهران و همچنین اقامه نماز اول وقت و نماز شب بود که هیچگاه ترک نشد.

این مادر شهید ادامه داد: غلامعباس علاقه بسیار زیادی به دین اسلام داشت به گونه ای که در محله جستجو می کرد و جوانانی که نسبت به دین اسلام آگاهی نداشتند را شناسایی کرده و با آنها ارتباط می گرفت، سپس به صورت کاملا دوستانه آنان را به ناهار و یا شام به منزل دعوت می کرد و از خدا و دین اسلام برایشان سخن می گفت.

وی هدف از این اقدام را نیت خالصانه شهید و تشویق دوستانش به شناختن دین اسلام عنوان کرد و گفت: این ماجرا تا آنجا ادامه یافت که چند تن از همین افراد به جبهه رفته و به فیض شهادت نائل آمدند.

زارعیان ادامه داد: غلامعباس به دلیل اخلاق و رفتار خوب با خانواده، آشنایان و همسایگان، دوستان زیادی داشت که اکثرا  رزمنده بودند و برخی هم به شهادت رسیدند.

وی یکی از دوستان صمیمی این شهید را عبدالکریم زارعیان دانست و ادامه داد: شهید غلامعباس کارگرفرد طبق علاقه کودکی نسبت به شهادت و پیرو ولایت فقیه بودن سرانجام ظهر عاشورای سال ۱۳۶۲ و در سن ۱۹ سالگی همراه با ۱۲ تن از رزمنده دیگر در مهاباد همچون سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(علیه السلام) سر از تنشان جدا شد و به آسمان پر کشید.

اخبار مرتبط

برگزاری نشست «شهید سلیمانی، سردار مقاومت، صلح و اتحاد امت اسلامی» در تهران

دیدگاه امام خمینی (ره) درباره حقوق بشر چه بوده است؟

تشییع پیکر ۲۶ شهید همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه (س)

0 نظر

ارسال نظر

capcha