مساجد به عنوان مراکز مطالبه‌گری اجتماعی ایفای نقش کنند

مساجد به عنوان مراکز مطالبه‌گری اجتماعی ایفای نقش کنند

به گزارش سراج24، سردار سید صادق حسینی امروز در جلسه هم افزایی ادارات متولی حوزه مساجد کردستان اظهار کرد: مساجد همواره پایگاهی برای انسجام امت اسلامی و محور وحدت بوده‌اند و در هر برهه‌ای از زمان نقشی محوری را برای حل مشکلات جامعه ایفا کرده‌اند.

وی افزود: نقش محوری مساجد و روشنگری‌های ائمه جماعت در مقابله با توطئه‌های فرهنگی و اجتماعی دشمنان انکار ناپذیر است و در سایه همین روشنگری‌ها و تأسی از منویات رهبر معظم انقلاب شاهد خنثی شدن توطئه‌های دشمنان یکی پس از دیگری هستیم.

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان با اشاره به منویات رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب اظهار کرد: در این بیانیه بر نقش محوری مساجد در تربیت نسل جوان انقلابی تاکید شده است.

سردار حسینی افزود: نباید به دشمنان اجازه بدهیم که از تریبون مساجد برای پیشبرد اهدافشان استفاده کنند و این مهم وظیفه ائمه جماعت و هیأت امنای مساجد را سنگین‌تر می‌کند.

وی با اشاره به فعالیت ۶۰۰ کانون فرهنگی هنری مساجد در سطح استان گفت: انتظار داریم مساجد به عنوان مراکز مطالبه گری اجتماعی ایفای نقش کنند.

حجت الاسلام والمسلمین عبدالرضا پورذهبی نماینده ولی فقیه در استان کردستان نیز در این جلسه اظهار کرد: مساجد همواره پایگاه مردمی بوده‌اند و انقلاب اسلامی ایران از دل مساجد شکل گرفت و به پیروزی رسید لذا نباید به مساجد نگاه اداری داشته باشیم.

وی افزود: مساجد باید همواره به عنوان کانون‌های دینی و اعتقادی و پایگاه محوری در انسجام مردمی مدنظر باشند و فعالان مسجدی برای تربیت دینی نسل جوان جامعه تمام تلاش خود را به کار گیرند.

اخبار مرتبط

مساجد باید به مرکز حل مشکلات مردم تبدیل شوند

بودجه کانون‌های مساجد کجا هزینه می‌شود؟

درب مساجد نباید به روی نمازگزاران بسته شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha