دفتر شیخ زکزاکی:

بوکوحرام به هیچ وجه نماینده اسلام نیست

بوکوحرام به هیچ وجه نماینده اسلام نیست

به گزارش سراج24، دفتر رهبر جنبش اسلامی نیجریه امروز چهارشنبه در واکنش به کشتار ده‌ها نفر از کشاورزان در یکی از ایالت های این کشور در پیامی توئیتری اعلام کرد: دفتر شیخ زکزاکی، قاطعانه کشتار وحشتناک کشاورزان بی گناه در ایالت بورنو توسط تروریست های مخوف که به عنوان گروه بوکوحرام عرض اندام می کنند را محکوم می کند.

توئیت دفتر رهبر جنبش اسلامی نیجریه در ادامه می افزاید: این افراد به هیچ وجه نماینده اسلام نیستند. این قبیل اقدامات توسط نیروهائی به انجام می رسد که در صدد نابودی وجهه اسلام هستند. افزایش حملات تروریستی و گروگانگیری های اخیر، پیوست جدیدی به فهرست جنایات دولت بوهاری و تأثیر آنها بر مردم نیجریه به شمار می رود.

این درحالیست که چندی پیش «اِدوارد کالِن» ( Edward Kallon) هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل در نیجریه اعلام کرد: بر اثر یورش افراد مسلح موتور سوار به زنان و مردان کشاورز در شمال نیجریه، تعداد زیادی از آنان قتل و عام شدند. دست‌کم ۱۱۰ نفر در این حادثه جان خود را از دست داده و تعداد زیادی نیز زخمی شده اند.

گفتنی است که از زمان فاجعه زاریا در سال ۲۰۱۵ میلادی، طرفداران علامه زکزاکی در مقاطع زمانی گوناگونی تجمعات آرامی را برگزار کرده و خواستار آزادی شیخ و همسر ایشان شده‌اند.

در سال ۲۰۱۵، ارتش نیجریه با یورش وحشیانه به عزاداران حسینی در حسینیه صاحب الزمان حدود ۲ هزار نفر از سوگواران حسینی را به خاک و خون کشید و پس از زخمی کردن شیخ زکزاکی و همسر وی، شیخ را به مکان نامعلومی انتقال داد.

متعاقب حمله ارتش نیجریه به حسینیه بقیه الله (عج)، شیخ ابراهیم زکزاکی به شدت مجروح شد و بر اثر شدت جراحت‌های وارده یکی از چشمان خود را به طور کامل از دست داد و چشم دیگر وی نیز در آستانه نابینایی قرار گرفت.

اخبار مرتبط

حکم آزادی شیخ زکزاکی صادر شد

فرانسه یک قدم اسلام ستیزانه دیگر برداشت

جهاد اسلامی: هرگونه نبردآینده باصهیونیستها ازهرنظر مختلف خواهدبود

0 نظر

ارسال نظر

capcha