توزیع ۵۰۰ بسته معیشتی در ایلام آغاز شد

توزیع ۵۰۰ بسته معیشتی در ایلام آغاز شد

به گزارش سراج24، حیدر الفتی عصر چهارشنبه در حاشیه رونمایی از ۵۰۰ بسته حمایتی در مرحله سوم کمک مومنانه اظهار کرد: امروز در ادامه مرحله سوم رزمایش کمک مومنانه بیش از ۵۰۰ بسته معیشتی هرکدام به ارزش سه میلیون ریال و شامل اقلام خوراکی، بهداشتی، نوشت افزار است که بین نیازمندان، دانش آموزان و مشاغلی که به واسطه کرونا آسیب دیده‌اند، توزیع می‌شود.

وی افزود: از ابتدای مرحله سوم کمک مومنانه که از ۱۷ ربیع الاول و میلاد پیامبر اکرم (ص) آغاز شده، تاکنون بیش از سه هزار بسته معیشتی و از ابتدای رزمایش کمک مومنانه تا کنون ۲۵ هزار بسته معیشتی توسط گروه‌های جهادی بسیج، خیرین و معتمدین مساجد و محلات جمع آوری و بین آسیب دیدگان از کرونا، دانش آموزان و نیازمندان توزیع شده است.

آغاز رزمایش محله به محله بسیج در ایلام

الفتی تصریح کرد: در رزمایش محله به محله بسیج با عنوان طرح حاج قاسم سلیمانی که دیروز در سراسر کشور و سطح استان با هدف مقابله با کرونا آغاز شده است، تعداد ۱۲۰ تیم بسیج سازماندهی شده و در ۶ منطقه و ۶۰ بلوک شهر ایلام به ایفای نقش می‌پردازند.

وی افزود: در سطح هر پایگاه مقاومت بسیج سه تیم نظارتی، مراقبتی و حمایتی برای مقابله با کرونا تشکیل شده است.

فرمانده سپاه ناحیه ایلام تصریح کرد: تیم‌های نظارتی وظیفه آموزش و نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سطح شهر و اصناف را برعهده دارند

وی اضافه کرد: تیم‌های مراقبتی با همکاری علوم پزشکی در زمینه غربالگری، ارتباط تلفنی با سامانه ۴۰۳۰، بیماریابی، قرنطینه معکوس و مراقبت از گروه‌های پرخطر از جمله سالمندان، بیماران ویژه و… فعالیت می‌کنند.

الفتی اظهار کرد: تیم‌های حمایتی نیز با همکاری پایگاه‌های مقاومت و مساجد محلات در خصوص تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی در بین آسیب دیدگان کرونا فعالیت می‌کنند.

وی گفت: پیش بینی می‌شود در طی سه ماه از اجرای این طرح ۵۰ در صد از بستری‌ها و فوتی‌ها کاهش یابد و ۸۰ درصد بیماران کرونایی نیز شناسایی شوند.

اخبار مرتبط

کرونا جایزه ادبی شهید غنی‌پور را موقتا دوسالانه و مجازی کرد

شمش طلای یوسف حاتمی‌کیا کلید خورد

انتظارات غیرواقعی آمریکاییان از واکسن کرونا

0 نظر

ارسال نظر

capcha