آغاز به‌کار طرح شهید سلیمانی برای مقابله با کرونا

آغاز به‌کار طرح شهید سلیمانی برای مقابله با کرونا

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام حسن علیدادی‌سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان کرمان عصر امروز در مراسم رونمایی از شروع به‌کار رسمی طرح شهید سلیمانی «مدیریت و کنترل اپیدمی کووید ۱۹» اظهار داشت: در زمینه مکتب سردار سلیمانی سه ماموریت اساسی و بزرگ بر عهده داریم که اولین ماموریت، ترویج و تبیین روحیه سردار سلیمانی است، روحیه مهم‌ترین محور اساسی اندیشه و گرایش است.

وی با اشاره به اینکه دومین محور رویه عملکرد شخصی و اجتماعی فرد است و عملکردی مبتنی بر  اعتقاد و انگیزه دارد، بیان داشت: هر چه این رویه را با هنر شعر، فیلم و .. بیشتر به تصویر بکشیم به مکتب خدمت بیشتری کرده‌ایم.

امام جمعه کرمان محور سوم را عملکرد دانست و عنوان کرد: کسانی که می‌خواهند مکتب را بشناسند و به آن بپردازند باید به بخش عملکردی توجه کنند و اگر این سه محور روحیه، رویه و علمکرد را تدوین کنیم آن وقت در زمینه مکتب می‌توانیم ادعا کنیم.

پیک کرونا در شمال و مرکز استان در حال نزول است

حمیدرضا رشیدی‌نژاد رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان در این جلسه اظهار داشت: کرمان استان پهناوری است وعلاوه بر پهناوربودن هم تفاوت اقلیمی و هم فرهنگی دارد اگر تلاش همگانی وجود نداشته باشد به سادگی نمی‌توانیم این اپیدمی را در استان جمع کنیم.

وی عنوان کرد: در پیک‌های قبلی کرونا با توجه به تفاوت فرهنگی و اقلیمی بیماری در شهرهای شمال و مرکزی با مناطق جنوبی و شرقی استان متفاوت بود، الان پیک شمال و مرکز استان مانند کرمان، سیرجان، رفسنجان، زرند در حال نزول است اما در شرق و جنوب استان این بیماری شروع به افزایش کرده است و باید مراقبت کنیم مانند پیک قبلی در تیر و مرداد ماه نشویم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان افزود: استان کرمان در پیک‌های قبلی کرونا زمانی که در قله بود  نسبت به برخی استان‌ خیلی طول کشید تا توانست از قله پایین بیاید و این مسله حائز اهمیت است.

وی ابراز داشت: طرح شهید سلیمانی یک طرح ارزشمند است و برای ما آخرین حربه در مقابله با این ویروس محسوب می‌شود و اگر بخواهیم در کنترل اپیدمی موفق شویم باید ویروس را در محله و خانواده کنترل کنیم.

طرح شهید سلیمانی یک طرح خانه محور و محله محور است

علی زینی‌وند استاندار کرمان، اظهار داشت: کمیته ترویج مکتب حاج‌قاسم کمیته در شهرستان‌ها کار خود را به خوبی انجام داده اما برخی از کمیته‌ها کمتر فعالیت کرده‌اند همه باید فعال شوند و یک کار کیفی و پرمحتوایی در این حوزه انجام دهند.

وی عنوان داشت: امیدواریم تا زمان سالگرد شهادت شهید سلیمانی وضعیت کرونا در استان کمتر و بهتر شود تا بتوانیم تجمع‌هایی در شأن شهید برگزار کنیم و اصل را باید بر فعالیت‌های محتوایی بگذاریم.

استاندار کرمان گفت: در سالگرد شهید سلیمانی اگر شرایط کرونا به همین صورت باشد باید با برنامه‌ریزی مناسب و رعایت پروتکل‌های بهداشتی یک برنامه وزین و در شأن شهید برگزار کنیم.

زینی‌وند تاکید کرد: طرح شهید سلیمانی یک طرح هوشمند و قوی است که روی آن خیلی کار شده و ویژگی آن این است که همه دستگاه‌های کشور را درگیر این موضوع کرده و ساختار آن معلوم است.

سردار حسین معروفی فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با اشاره به نامگذاری اظهار داشت: از ۱۳ تا ۱۷ دی ماه مراسمات مختلفی به مناسبت سالگرد حاج‌قاسم در سراسر کشور برگزار می‌شود و در سالروز خاکسپاری شهید، تنها یک برنامه در کشور آن هم اجلاسیه در کرمان برگزار می‌شود.

معروفی بیان داشت: طرح شهید سلیمانی یک طرح جدی و مورد تاکید مقام معظم رهبری است و ما به‌دنبال عملیاتی کردن این طرح هستیم زیرا این طرح خانه‌محور و محله‌محور است

اخبار مرتبط

کرمانشاهیان مراقب کلاهبرداران سایت‌های رهن و اجاره املاک باشند

۳۰۰۰ بسته معیشتی میان نیازمندان کرمانشاهی توزیع می‌شود

ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی در برگزاری مراسم عزاداری محرم

0 نظر

ارسال نظر

capcha