پناهیان:

مدیری که لایق شهادت نیست، لایق مدیریت هم نیست

مدیری که لایق شهادت نیست، لایق مدیریت هم نیست

به گزارشسراج24 ، حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان استاد حوزه و دانشگاه در ویژه برنامه گرامیداشت شهید فخری‌زاده که امشب سه‌شنبه ۱۱ آذرماه به همت معاونت فرهنگی مسجد مقدس جمکران با حضور خانواده این شهید والامقام در این مسجد مقدس برگزار و به صورت زنده از شبکه قرآن و معارف سیما پخش شد، با اشاره به اینکه شخصیت این شهید بزرگوار کم‌نظیر است، اظهار کرد: ایشان افتخار شهر مقدس قم هستند. ایشان پدر و مادری داشتند که مقید به ذکر اهل بیت (ع) بودند، طبیعتاً این ارادت، چنین فرزندی را نتیجه می‌دهد.

 

وی با تاکید بر اینکه ایشان یک انسان نمونه بودند، بیان کرد: صبر همسر این شهید والامقام و همراهی با ایشان در عرصه‌های مختلف نیز ستودنی است و زحمات علمی سنگین این دانشمند برجسته، جز با همراهی همسرش میسر نبوده و در نهایت نیز در صحنه‌ای عجیب در دامان همسر به شهادت می‌رسند.

این استاد حوزه علمیه با اشاره به پرورش نخبه‌های علمی توسط این شهید والامقام، گفت: شهید فخری‌زاده در رشته‌های مختلف علمی جهادگر بودند، وقتی ابعاد مجاهدت ایشان را می‌بینیم شباهت زیادی با شهید سلیمانی در بعدی دیگر دارند و می‌توان گفت شهید سلیمانی در ابعاد مختلف تکثیر می‌شود و این الگوی بزرگی برای دانشجویان ماست؛ الگویی که تمام اساتید دانشگاه و دانشجویان می‌توانند دائما به آن نگاه کنند.

پناهیان ادامه داد: یقیناً یکی از راه های شهادت مجاهدت علمی است. ایشان اهل مطالعه مثنوی معنوی بودند و بازهم الگویی هستند که اگر کسی سمت علوم فنی رفت، از لحاظ روحی به حالتی می‌رسد که بیشتر اهل فلسفه و عرفان می‌شود.

وی با تاکید براینکه خدای متعال در این حادثه، بنده خوب خودش را به ما معرفی کرد، اظهار کرد: خوشا به حال خانواده و نزدیکان شهید فخری‌زاده که عمری در کنار ایشان زیستند و از وجودش فیض بردند. 

این استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه هرکس در عرصه علم فعالیت می‌کند باید به این شهید مجاهد، متوسل شود و الهام گیرد، گفت: من به قصد توسل به این شهید به این برنامه آمدم و حاجت دارم و از شهید می‌خواهم بنده را شفاعت کند. 

پناهیان افزود: شهید فخری‌زاده حتی یک درصد پولی که می‌توانست از راه علم و تجربه و مدیریتش به واسطه حجم بالایی از پروژه‌هایی که برای نجات کشور و حتی بشریت مفید بود، کسب نکرد. 

وی با اشاره به اینکه دشمنان خیلی زودتر از این‌ها می‌خواستند ایشان را از بین ببرند، تصریح کرد: دشمنان از سال‌ها قبل ایشان را نشان و معرفی کردند، چون می‌دانستند سازش‌ناپذیر است و بازی تحریم و برجام ایشان را فریب نمی‌دهد و فقط باید حذف فیزیکی شود.

این استاد حوزه و دانشگاه در پایان خاطرنشان کرد: مدیرانی که لیاقت شهادت ندارند، لیاقت مدیریت هم ندارند و نمی‌شود اولیا خدا دشمن داشته باشند و برخی از مدیران هیچ دشمنی نداشته باشند و حتی وجود برخی از آنها برای دشمنان این مرز و بوم، مفید باشد.

اخبار مرتبط

برگزاری مراسم شهادت مذهب جعفری در مرکز اسلامی امام علی(ع)سوئد

اجتماع بزرگ عزاداران حضرت امام صادق (ع) برگزار می شود

کتاب «الگوی مدیریت جهادی» چاپ شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha