اجرای طرح شهید سلیمانی با حضور 2880 سفیر سلامت

اجرای طرح شهید سلیمانی با حضور 2880 سفیر سلامت

به گزارش سراج24، حسین کلانتری در نشست هماهنگی اجرای طرح محله محور سپهبد شهید سلیمانی، اظهار داشت: طرح مهم و بزرگ محله محور با نام سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی با هدف تشخیص سریع کرونا، قطع زنجیره شیوع آن و اجرای دستورالعمل‌ بهداشتی در استان عملیاتی می شود‌.

استاندار کهگیلویه وبویراحمد با بیان اینکه تمامی فرایند و زیرساخت ها برای اجرای طرح در استان آماده شده است، گفت: این طرح با محوریت دانشگاه علوم پزشکی، سپاه فتح استان و همکاری فرمانداران و توسط ۲ هزار و ۸۸۰ نیروی بسیجی و جمعی از نیروهای دانشگاه علوم پزشکی استان به زودی در استان آغاز  خواهد شد.
کلانتری ابراز داشت: طرح شهید سلیمانی با هفت راهبرد و در قالب ۷۳۹ تیم حمایتی، نظارتی و مراقبتی در همه مناطق استان فعالیت می کند.

وی تصریح کرد: برای اجرای کامل و دقیق این طرح استان به ۷۰ منطقه تقسیم بندی شده است.

کلانتری با اشاره به اینکه کار شناسایی گروه های با ضریب آسیب پذیری بالاتر بیماری کرونا در استان آغاز شده است، افزود: حفاظت از گروه‌ های آسیب پذیر شامل سالمندان و افراد دارای بیماری زمینه ‌ای، اجرای طرح هدفمند محدودیت‌های هوشمند، تقویت فرایند درمان های سرپایی، کاهش حداکثری موارد بستری و کمک های مومنانه از دیگر برنامه های طرح محله محور در استان است.

نماینده ارشد اجرایی استان، عنوان کرد: این طرح مردمی است و باید با محوریت و مشارکت جدی مردم همراه باشد.

کلانتری نقش صدا و سیما و رسانه های جمعی استان و همکاری سازمان های مردم نهاد، ائمه جمعه و جماعات، بزرگان و معتمدین در اجرای موفق این طرح را بسیار موثر دانست و تاکید کرد: برای اجرای دقیق و کامل این طرح هر ۲ روز یک بار باید گزارش کامل این طرح ارائه شود.

فرمانده سپاه فتح استان نیز در این نشست، اظهار داشت: این طرح جدید است و زیرساخت ها برای اجرای آن در همه مناطق استان به خوبی فراهم شده است.  
 سردار خرم دل تاکید کرد: این طرح باید با محوریت مردم و با استقبال و مشارکت خوب مردم همراه باشد تا اهداف خواسته شده آن کاملا محقق شود.

وی با بیان اینکه، کمک های مومنانه هم در قالب همین طرح انجام می شود، تاکید کرد: سلامت تیم های عملیاتی طرح نیز مورد توجه قرار گیرد.

مدیرکل صدا و سیمای استان نیز در این نشست از پشتیبانی رسانه ای در اجرای کامل، به موقع و هدفمند این طرح خبر داد.

رئوف همچنین به تدوین برنامه های مختلف، ایجاد تنوع و نوآوری در ارائه اطلاعات و اجبار، نحوه و شیوه اطلاع رسانی و محتوا سازی برای خروج از روزمرگی و حالت عادی سازی در مقابله با این بیماری در صدا و سیمای مرکز استان اشاره کرد و گفت: برای اطلاع رسانی و آگاهی بخشی عموم در اجرای موفق طرح شهید سلیمانی باید پیوست رسانه ای داشت.

وی با تاکید بر اینکه  اولویت برنامه ها در این مرکز موضوع بیماری کووید -۱۹ است، افزود : تنوع در شیوه اطلاع رسانی، میزگردها و کارشناسان در دستور کار این مرکز قرار گرفته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان نیز در این نشست، گفت: موضوع قرنطینه و حفاظت از خانواده های آنها با جدیت مورد توجه و نظارت قرار گرفته است.

پزدان پناه افزود: متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته 7 نفر در استان بر اثر کرونا جان خود را از دست داده است که شش نفر از آنها بالای ۷۰ سال سن داشته است.

وی عنوان کرد: خانواده ها به شدت مراقب و مواظب افراد سالمند و دارای بیماری زمینه ای در خانواده خود باشند.

اخبار مرتبط

5 سری جهیزیه بین زوجین ساوجی اهدا شد

نوزدهمین مرحله طرح «شهید رهنمون» اجرا می شود

تداوم نقش‌آفرینی مساجد مشهد در طرح مواسات

0 نظر

ارسال نظر

capcha