هزینه ۲ میلیارد تومانی اوقاف همدان در طرح «شهید حاج قاسم سلیمانی»

هزینه ۲ میلیارد تومانی اوقاف همدان در طرح «شهید حاج قاسم سلیمانی»

به گزارش سراج24، حجت الاسلام رضا حاجی‌زین العابدینی از کمک‌های اداره اوقاف و امور خیریه استان برای طرح «شهید حاج قاسم سلیمانی» خبر داد و اظهار کرد: در قالب این طرح ۲ میلیارد تومان برای کمک به نیازمندان، کادر درمان و بخش‌های خدمات‌رسان دولتی و غیر دولتی هزینه شد.

وی بیان کرد: این اقدام در حالی است که بخش‌های زیرمجموعه اداره کل اوقاف استان مانند بقاع متبرکه کاملا تعطیل هستند و درآمدهای آنها تا حد صفر کاهش پیدا کرده اما هزینه‌ حقوق کارکنان و خدام این مراکز همچنان پرداخت می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان همدان از توزیع یک هزار بسته معیشتی به ارزش ۴۰۰ میلیون ریال بین نیازمندان در شهرستان همدان در قالب طرح "شهید سلیمانی" خبر داد و افزود:  ۲ هزار و ۱۰۰ بسته سبد کالا در شهرستان ملایر به ارزش ۸۴۰ میلیون ریال بین نیازمندان توزیع شد.

وی به توزیع ۳۰۰ بسته سبد کالا در کبودراهنگ به ارزش ۱۲۰ میلیون ریال اشاره کرد و گفت: ۱۰۰ بسته اقلام غذایی نیز به ارزش ۴۰ میلیون ریال بین نیازمندان تویسرکان توزیع شد.

زین‌العابدینی با بیان اینکه در نهاوند و اسداباد نیز ۵۰۰ بسته معیشتی توزیع شد عنوان کرد: در تهیه این اقلام ۲۰۰ میلیون ریال هزینه شده است.

وی از ذبح ۱۴ گوسفند و توزیع ۴۳۰ کیلو گوشت گرم توسط مرکز افق بقعه متبرکه شاهزاده حسین(ع) سخن گفت و بیان کرد:  ۴۰۰ لیتر آب میوه خاص بین کادر درمان توزیع شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان همدان با اشاره به تهیه و توزیع ۵۰۰ لیتر مواد ضد عفونی کننده افزود:  ۱۰ هزار ماسک و یک هزار پرس غذای گرم نیز در این طرح توزیع شد.

وی با اشاره به تجلیل از ۱۳۰ جهادگر سلامت عنوان کرد: فرهنگ وقف یکی از سنت‌های کهن و ارزشمند و معنوی ماست که نشان داد در هر شرایطی می توان به جامعه کمک کرد.

زین العابدینی با بیان اینکه حمایت از نهاد اوقاف بسیار مهم و توسعه آن موجب سعادت بیش از پیش جامعه خواهد بود تاکید کرد: لازم به یادآوری است که موقوفات از هیچ اعتبار دولتی برخوردار نیستند و کاملا خودکفا عمل می‌کنند.

اخبار مرتبط

ارائه خدمات به بیش از ۲۰هزار نفر توسط موکب «کفیل زینب» اوقاف فارس

اجرای طرح نذر آب در سیستان توسط مردم نهاوند

پیامک «طرح صیانت از حقوق کاربران» را باز نکنید

0 نظر

ارسال نظر

capcha