کنفرانس بین المللی امام حسن عسکری (ع) در حرم مطهر حسینی

کنفرانس بین المللی امام حسن عسکری (ع) در حرم مطهر حسینی

به گزارش سراج24، حرم مطهر امام حسین (علیه السلام) شاهد آغاز فعالیت‌های سومین کنفرانس بین‌المللی با شعار «امام حسن عسکری (علیه السّلام) قبس النبوة واشراقة النور: امتداد نبوت و تابش نور» بود.

این کنفرانس توسط مرکز احیای میراث فرهنگی و مذهبی و اداره امور فکری و فرهنگی و حرم مطهر امام حضرت حسین (علیه السّلام) و با همکاری دانشکده‌های علوم اسلامی در دانشگاه وارث انبیا (س) و دانشگاه بابل برگزار شد.

احسان خضیر عباس، مسئول این مرکز گفت: «فعالیتهای این همایش با عنوان (امام حسن عسکری (علیه السّلام) امتداد نبوت و تابش نور) با شرکت دانشگاه‌های عراقی و بین‌المللی شروع به فعالیت نمود.

وی توضیح داد: صد و نوزده مقاله برای شرکت در این کنفرانس به دست ما رسیده است که با شرایط فعلی حاکم بر جهان و شیوع بیماری کرونا سی و نه مقاله برگزیده شد که چهار مقاله از این مقالات خارجی بوده و از کشور بحرین و ایران برگزیده شد.

وی افزود: کنفرانس در چهار پنل برگزار شد که سه پنل اول به شرکت کنندگان از دانشگاه‌های عراق اختصاص داشت. پنل چهارم به مقالات خارج از عراق اختصاص یافت که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

قابل ذکر است که مرکز احیای میراث فرهنگی و دینی اداره امور فکری و فرهنگی حضرت امام حسین (علیه السّلام) احیای میراث فرهنگی و مذهبی به ویژه در کربلای معلی را بر عهده دارد و نشریه‌های بسیاری نیز در قالب کتاب و مجله به چاپ می‌رساند.

اخبار مرتبط

رعایت اخلاق و ادب از منظر امام حسن عسکری (ع)

رادیو معارف خجسته میلاد «خورشید سامرا» را جشن می‌گیرد

زمینه‌سازی برای غیبت ولی عصر از ویژگی‌های امام حسن عسکری (ع) است

0 نظر

ارسال نظر

capcha