شهید فخری زاده هیچگونه ملاقاتی با مقامات آژانس نداشته است

شهید فخری زاده هیچگونه ملاقاتی با مقامات آژانس نداشته است

به گزارش سراج24، بهروز کمالوندی، معاون امور بین الملل، حقوقی و مجلس و سخنگوی سازمان انرژی اتمی در پی اظهار نظرهای برخی شخصیت ها و رسانه ها در خصوص بازرسی های آژانس بین المللی انرژی اتمی از تأسیسات هسته ای کشورمان گفت: اصولاً بازرسی ها بر اساس مبانی حقوقی پذیرفته شده در توافقات جمهوری اسلامی ایران و آژانس یعنی قواعد پادمانی یا پروتکلی انجام می شوند و نه فراتر از آن؛ و هیچ بازرسی غیر معمولی اتفاق نیافتاده و نخواهد افتاد. اگر بنا به ملاحظات سیاسی و امنیتی تصمیم جدیدی توسط مجلس شورای اسلامی و مقامات عالیرتبه نظام در این زمینه اتخاذ شود، سازمان انرژی اتمی ایران به عنوان مجری آن را اجرا خواهد نمود.

معاون امور بین الملل، حقوقی و مجلس سازمان درباره شایعات مطرح شده از سوی برخی رسانه ها و اشخاص در خصوص ملاقات و گفتگوی شهید فخری زاده با مسئولان و بازرسان آژانس اظهار داشت: این موضوع اساساً صحت ندارد. شهید فخری زاده هیچگونه ملاقات و گفتگویی با مدیرکل سابق، بازرسین و یا مقامات آژانس بین المللی انرژی اتمی نداشته است و ادعاهای مطرح شده در این خصوص فاقد پایه و اساس می باشد.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی در ادامه به ابعاد اقدامات دشمنان انقلاب اسلامی در صحنه های مختلف اشاره کرد و افزود: دشمنان در حوزه قدرت سخت و قدرت نرم از انقلاب اسلامی شکست خورده اند و با این اقدامات غیر انسانی و وحشیانه در صدد هدف قرار دادن فناوری، دانش و امنیت کشورمان هستند. صهیونیست ها وقتی به این باور رسیدند که مسیر علمی نرم افزارانه پیشرفت و توسعه هسته ای کشور را نمی توانند متوقف کنند، به اقدامات سخت افزارانه و ترور روی آوردند.

وی تاکید کرد: شهید فخری زاده یکی از دانشمندانی بود که علاوه بر اینکه از دانش آموختگان و اساتید برجسته حوزه هسته ای بوده است، در صحنه دفاع نیز به گفته مقامات وزارت دفاع به ویژه امیر حاتمی وزیر محترم دفاع، مرجع معتبر و مورد اطمینان و مدیری سیاستگزار، توانا و موفق به شمار می رفت. تردیدی نیست شهادت این بزرگوار که منشاء انجام خدمات قابل توجهی برای انقلاب اسلامی بوده است، مایه برکت و توسعه امنیت، دانش و صنعت کشور خواهد بود.

کمالوندی گفت: پدافند هسته ای که یکی از مهمترین خدمات این شهید عزیز است، برنامه ریزی و ایجاد آمادگی همه جانبه و کامل برای ایجاد زیرساخت های مقابله با تهدیدات هسته ای متقارن و نامتقارن است که با همت شاگردان و پرورش یافتگان مکتب این شهید عزیز با قدرت و ظرفیت فزاینده دنبال خواهد شد.

اخبار مرتبط

سردار شهید سلیمانی طرح‌های آمریکا را در منطقه بر هم زد

شهید سلیمانی نسبت افراد با ولایت را کلید عبور از پل صراط می‌دانست

نشست خبری رویداد مطالبه‌گری حقوقی ترور شهید سلیمانی

1 نظر

1399/09/12 - 15:20

انشالله درست باشه

من

ارسال نظر

capcha