شهید فخری زاده هیچگونه ملاقاتی با مقامات آژانس نداشته است

شهید فخری زاده هیچگونه ملاقاتی با مقامات آژانس نداشته است

به گزارش سراج24، بهروز کمالوندی، معاون امور بین الملل، حقوقی و مجلس و سخنگوی سازمان انرژی اتمی در پی اظهار نظرهای برخی شخصیت ها و رسانه ها در خصوص بازرسی های آژانس بین المللی انرژی اتمی از تأسیسات هسته ای کشورمان گفت: اصولاً بازرسی ها بر اساس مبانی حقوقی پذیرفته شده در توافقات جمهوری اسلامی ایران و آژانس یعنی قواعد پادمانی یا پروتکلی انجام می شوند و نه فراتر از آن؛ و هیچ بازرسی غیر معمولی اتفاق نیافتاده و نخواهد افتاد. اگر بنا به ملاحظات سیاسی و امنیتی تصمیم جدیدی توسط مجلس شورای اسلامی و مقامات عالیرتبه نظام در این زمینه اتخاذ شود، سازمان انرژی اتمی ایران به عنوان مجری آن را اجرا خواهد نمود.

معاون امور بین الملل، حقوقی و مجلس سازمان درباره شایعات مطرح شده از سوی برخی رسانه ها و اشخاص در خصوص ملاقات و گفتگوی شهید فخری زاده با مسئولان و بازرسان آژانس اظهار داشت: این موضوع اساساً صحت ندارد. شهید فخری زاده هیچگونه ملاقات و گفتگویی با مدیرکل سابق، بازرسین و یا مقامات آژانس بین المللی انرژی اتمی نداشته است و ادعاهای مطرح شده در این خصوص فاقد پایه و اساس می باشد.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی در ادامه به ابعاد اقدامات دشمنان انقلاب اسلامی در صحنه های مختلف اشاره کرد و افزود: دشمنان در حوزه قدرت سخت و قدرت نرم از انقلاب اسلامی شکست خورده اند و با این اقدامات غیر انسانی و وحشیانه در صدد هدف قرار دادن فناوری، دانش و امنیت کشورمان هستند. صهیونیست ها وقتی به این باور رسیدند که مسیر علمی نرم افزارانه پیشرفت و توسعه هسته ای کشور را نمی توانند متوقف کنند، به اقدامات سخت افزارانه و ترور روی آوردند.

وی تاکید کرد: شهید فخری زاده یکی از دانشمندانی بود که علاوه بر اینکه از دانش آموختگان و اساتید برجسته حوزه هسته ای بوده است، در صحنه دفاع نیز به گفته مقامات وزارت دفاع به ویژه امیر حاتمی وزیر محترم دفاع، مرجع معتبر و مورد اطمینان و مدیری سیاستگزار، توانا و موفق به شمار می رفت. تردیدی نیست شهادت این بزرگوار که منشاء انجام خدمات قابل توجهی برای انقلاب اسلامی بوده است، مایه برکت و توسعه امنیت، دانش و صنعت کشور خواهد بود.

کمالوندی گفت: پدافند هسته ای که یکی از مهمترین خدمات این شهید عزیز است، برنامه ریزی و ایجاد آمادگی همه جانبه و کامل برای ایجاد زیرساخت های مقابله با تهدیدات هسته ای متقارن و نامتقارن است که با همت شاگردان و پرورش یافتگان مکتب این شهید عزیز با قدرت و ظرفیت فزاینده دنبال خواهد شد.

اخبار مرتبط

ویدئو/داستان ترور

آژانس انرژی اتمی: ایران تولید اورانیوم ۶۰ درصدی را آغاز کرد

سردار قاآنی: می‌دانیم به‌چه‌زبانی با آمریکا صحبت کنیم

1 نظر

1399/09/12 - 15:20

انشالله درست باشه

من

ارسال نظر

capcha