چین ترور شهید فخری‌زاده را «بی‌شرمانه» و «وحشیانه» توصیف کرد

چین ترور شهید فخری‌زاده را «بی‌شرمانه» و «وحشیانه» توصیف کرد

به گزارش سراج24، «هو شیجین» سردبیر روزنامه «گلوبال تایمز» چین در یادداشتی ترور شهید «محسن فخری‌زاده» دانشمند حوزه‌های دفاعی و هسته‌ای ایران را محکوم کرد.

شیجین در یادداشت خود درباره این ترور نوشت: «کشورهای غربی در برابر این اقدام وحشیانه و بی‌شرمانه ساکت مانده‌اند. تصور کنید اگر یک دانشمند برجسته در آمریکا یا انگلیس ترور می‌شد چه سونامی از محکوم کردن علنی آن به راه می‌افتاد».

وی افزود: «در ماه ژانویه، نیروهای آمریکایی قاسم سلیمانی فرمانده نیروهای قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را کشتند. اکنون فخری‌زاده ترور شده است و ایران باور دارد اسرائیل مسئول آن است».

این روزنامه‌نگار چینی در ادامه می‌نویسد: «آیا دوباره یک جعبه پاندروا (منشأ بد یمنی و مصیبت) باز شده است؟ آیا جهان به عصر استفاده از تروریسم برای دستیابی به منافع ملی عمده باز خواهد گشت؟ چنین پسرفتی نفرت‌انگیز است و هیچکس از آن پیروز خارج نخواهد شد».

به گزارش فارس، شهید محسن فخری زاده رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع بعدازظهر روز جمعه هفتم آذر ماه در حمله عناصر تروریست مسلح به خودرو حامل وی به شهادت رسید.

روز گذشته نیز وزرای خارجه قطر، سوریه و رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در تماس تلفنی با ظریف این اقدام تروریستی را محکوم کردند.

وزرای خارجه ونزوئلا، کوبا و همچنین آفریقای جنوبی نیز در اظهاراتی ترور دانشمند برجسته ایرانی را محکوم کردند.

اخبار مرتبط

آمریکا فناوری های نوظهور را از دسترس چین دور می کند

چین «خرابکاری هسته‌ای» در نطنز را به شدت محکوم می‌کند

سرکرده کنونی داعش، در گذشته خبرچین آمریکا در عراق بود

0 نظر

ارسال نظر

capcha