حضور شهید فخری‌زاده در محافل علمی + عکس

حضور شهید فخری‌زاده در محافل علمی + عکس

به گزارش سراج24، محسن فخری‌زاده دانشمند هسته‌ای کشورمان، عصر روز جمعه هفتم آذر ماه در آبسرد دماوند به وسیله انفجار و شلیک، مورد سوءقصد قرار گرفت و به شهادت رسید. شهیدی که این روزها خیلی از مردم برای اولین بار نام ایشان را می شنوند و با تلاش هایی که این شهید بزرگوار برای خدمت به کشور و مردم انجام داده، آشنا می شوند.

شهید فخری زاده در دوران قبل از شهادت علیرغم اینکه به عنوان یک دانمشند بزرگ هسته ای فعالیت داشت، در محافل مختلف علمی هم شرکت می کرد که یکی از این محافل جلسات فلسفه علم بود که با حضور دکتر گلشنی و تعدادی از اساتید دیگر برگزار می شود. 

در همین راستا، اصولی پژوهشگر حوزه فلسفه و فلسفه علم و از اساتیدی که در جلسات حضور داشته، در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به خصوصیات اخلاقی و مدیریتی شهید دانشمند  فخری زاده گفت: شهید فخری زاده یکی از معدود افرادی بود که هم از لحاظ منش و هم از لحاظ علم و مدیریت در جایگاه بسیار بالایی قرار داشت و می توان گفت در این حوزه اگر چند نفر در کشور باشند یکی از آنها فخری زاده است.

وی با اشاره به تخصص بالای شهید فخری زاده در حوزه های علمی و مدیریت و جامعیت و خوش فکری این شهید و همچنین و اطلاعات بالای ایشان در حوزه فلسفه علم، فلسفه به معنای عام و فلسفه فیزیک تاکید کرد: از هر کس دیگری که این شهید را می شناخت بپرسید در رابطه با فروتنی و منش انسانی ایشان مطالب بسیاری را خواهد گفت.

اصولی یادآور شد: دشمنان به خوبی به توانمندی های و دانش شهید فخری زاده آگاه بودند برای همین هم دست به ترور این دانشمند بزرگ شدند و دشمن برای اینکه از توانمند شدن جمهوری اسلامی و کشور جلوگیری کند دست به چنین کارهایی می‌زند.

وی اظهار داشت: شهید فخری زاده از دانشمندان بزرگ صنعت هسته‌ای بودند و کسی نمی تواند منکر این موضوع شود. البته برخی شوهایی راه انداختند تا بگویند این شهید بزرگوار شهید هسته ای نبوده است تا بتوانند منافع خود را پیگیری کنند.

این پژوهشگر حوزه فلسفه و فلسفه علم اضافه کرد: بنده چندین سال بود که خدمت شهید در حوزه فلسفه علم بودم و خاطرات بسیاری را در محافل فلسفی و محافل علمی از ایشان داریم.

اصولی ادامه داد: ما جلساتی را به صورت هفتگی در حوزه فلسفه علم برگزار می‌کردیم که در آن جلسه اساتیدی، هم از حوزه فیزیک و هم از حوزه فلسفه علم شرکت می‌کردند در آن زمان وقتی شهید فخری زاده در این جلسات حاضر می شد کمتر کسی فکر می کرد ایشان یک دانشمندی در این حد باشد.

وی گفت: آن زمام شاید گاهی برخی اساتید از محافظانی که در کنار شهید بودن ناراحت می‌شدند و احساس می کردند این محافظان برای بحث تشریفات در کناره شهید قرار می‌گیرند ولی الان این دوستان به خوبی متوجه شدند که چرا از شهید فخری زاده حفاظت می شد.


هنگام صرف غذا با تعدادی از اساتید فلسفه علم

اخبار مرتبط

ابومهدی المهندس و حاج قاسم سلیمانی قهرمان مبارزه با تروریسم هستند

نامه خانواده شهدای حادثه تروریستی مجلس به ده‌نمکی

ترور شهید فخری‌زاده خللی در برنامه هسته‌ای ایجاد نمی‌کند

0 نظر

ارسال نظر

capcha