اجرای طرح شهید سلیمانی در کمک به نیازمندان

اجرای طرح شهید سلیمانی در کمک به نیازمندان

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام مختار کرمی اظهار کرد: در راستای عمل به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر کمک به نیازمندان و به مناسبت هفته بسیج اجرای «طرح شهید سلیمانی» آغاز شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با اشاره به اینکه این طرح از ابتدای آذر ماه همزمان با آغاز هفته بسیج تا 13 دی سالروز شهادت مظلومانه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی اجرایی می‌شود، گفت: منابع اجرای طرح اجرای نیت موقوفات مرتبط اطعام غیر مقید، خیرات و مبرات، اعانات و کمک به فقرا، لباس و پوشاک مساکین و نیازمندان، استفاده از منابع مازاد بر مصرف نیات موقوفات متصرفی، استفاده از منابع موقوفات متعذرالمصرف، استفاده از منابع موقوفات مجهول المصرف با هماهنگی اداره کل تحقیق، مشارکت متولیان موقوفات غیرمتصرفی، استفاده از ظرفیت مشارکت عمومی و خیرین، منابع قابل استفاده بقاع متبرکه است.

وی با بیان اینکه با توجه به لزوم پیوستگی و درهم تنیدگی خدمات اجتماعی و فرهنگی، ضروری است بسته‌های ارزاق و کمک‌های مؤمنانه  پیوست فرهنگی داشته باشد، اضافه کرد: شیوه اجرا نیز به این شکل است که استان‌ باید از طریق مراکز افق نسبت به اجرای طرح اقدام کند.

کرمی افزود: ارزاقی که در سبد غذایی قرار می‌گیرد میبایست از تولیدات داخلی و ایرانی بوده و در کمیت و کیفیت و همچنین بسته‌بندی سبد غذایی مذکور و نیز توزیع آن بسته‌ها توجه ویژه‌ای به حفظ کرامت نیازمندان لحاظ شده و لذا از قرار دادن اجناس بی‌کیفیت، با کمیت پایین، بسته بندی نامناسب و ارائه آشکار آن به نیازمندان اجتناب شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان بر لزوم تهیه مواد خوراکی نیازمندان در قالب طرح شهید سلیمانی تاکید کرد و گفت: تهیه لباس گرم و وسایل گرمایشی، طبخ و توزیع غذای گرم، توزیع ماسک و مواد ضدعفونی کننده از دیگر مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: در راستای تکریم نام و یاد سردار بزرگ مدافعان حرم و همچنین جذب مشارکت مردمی، مقتضی است تبلیغات طرح، همراه با تصویر آن شهید بزرگوار در فضای بقاع متبرکه، مراکز پر ترددِ شهر، سایت‌های خبری و کانال‌های فضای مجازی با جدیت تمام، پیگیری شود.

اخبار مرتبط

ویدیو/روایت سفر اربعین امسال از زبان زوار حسینی

برپایی مراسم اربعین حسینی در محیط‌های بسته ممنوع است

رزمندگان دوران دفاع مقدس در برابر کرونای استکبار ایستادند

0 نظر

ارسال نظر

capcha