جشنواره رسانه‌ای امام رضا(ع) زمینه ساز ترویج فرهنگ رضوی است

جشنواره رسانه‌ای امام رضا(ع) زمینه ساز ترویج فرهنگ رضوی است

به گزارش سراج24، زهره سادات لاجوردی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت برگزاری جشنواره رسانه‌ای امام رضا (ع) اظهار داشت: حضرت رضا (ع) ولی نعمت همه ما ایرانیان هستند و بارها و بارها همگی تجربه حاجت گرفتن از این درگاه را داریم.
وی گفت: قطعاً قلم زدن و نگارش در حال و هوای امام رضا (ع) خود نوعی عبادت محسوب می‌شود و این مسئله در مورد تمامی ائمه اطهار (ع) صدق می‌کند.
لاجوردی عنوان کرد: هرچه در حوزه رسانه برای ائمه اطهار (ع) و به ویژه امام رضا (ع) صورت دهیم کم است و البته که معتقدم تاکنون نیز کم‌کاری‌های زیادی در این حوزه صورت گرفته است.
وی با اشاره به اینکه برگزاری امثال جشنواره رسانه‌ای امام رضا (ع) می‌تواند نقشی راهگشا در ترویج سیره رضوی داشته باشد بیان کرد: نفس برگزاری این جشنواره فارغ از نتیجه آن امری مبارک و میمون است زیرا فعالیت رسانه‌ای در حوزه ائمه اطهار (ع) را ترویج می‌کند.
لاجوردی گفت: باید سیاستگذاری پیشینی و پسینی مناسبی برای این جشنواره صورت بگیرد که در دو سطح قابل بررسی است.
وی ادامه داد: در سطح پیشینی باید فراخوان جشنواره را به صورت عام در نظر گرفت و امکان حضور تمامی استعدادها را در این جشنواره فراهم کرد و این میسر نمی‌شود جز با اینکه قالب‌های جشنواره را بسط داد و فراخوان را نیز به صورت عمومی‌تر منتشر کرد.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس یازدهم تصریح کرد: در سطح پسینی نیز استعدادها و فعالیت‌های رسانه‌ای را نباید در سطح جشنواره متوقف کرد و پس از اختتامیه و معرفی برگزیدگان نیز باید آغاز راهی جدید را طراحی کرد.
لاجوردی بیان کرد: این راه جدید نیز از دل خود این جشنواره استخراج می‌شود و در واقع برکات برگزاری آن می‌تواند تمام نشدنی باشد.

اخبار مرتبط

خیریه‌ای که ۱۱۵۰ پرس غذای گرم در گرمخانه‌ها توزیع کرد

نشست نگاهی عمیق به دنیای رسانه ها برگزار می‌شود

آیت الله محمد باقر حکیم؛ فقیهی مجتهد و سیاست مداری مبارز

0 نظر

ارسال نظر

capcha