حداد عادل:

شهید فخری‌زاده را دشمن، بهتر از ما می‌شناخت

شهید فخری‌زاده را دشمن، بهتر از ما می‌شناخت

به گزارش سراج24، غلامعلی حداد عادل، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی، در واکنش به شهادت «محسن‌ فخری‌زاده» دانشمند برجسته و ممتاز هسته‌ای و دفاعی کشور اظهار داشت: شهادت «شهید فخری‌زاده» و این ترور از یک سو نشان‌دهنده عمق خصومت و شرارت دشمنان جمهوری اسلامی ایران است و از سوی دیگر نشان می‌دهد جمهوری اسلامی ایران چه نیروهای دانشمند و سرمایه‌های باارزشی دارد که با اخلاص و در گمنامی در این نظام مشغول خدمت هستند و در حالی که مردم آنها را نمی‌شناسند، ولی دشمن شناخت خوبی نسبت به آنها دارد.

رئیس اسبق مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این مطلب که این ترور چند نتیجه داشت، گفت: از نتایج این حادثه اینکه جمهوری اسلامی ایران چه سرشت و ماهیتی دارد و ما باید چه موضع‌گیری‌هایی در برابر آنها داشته باشم؟ بدانیم استکبار و نظام سلطه چه ماهیتی دارد و سازمان‌های بین‌المللی چطور ابزار دست آنها هستند. دوم اینکه به سرمایه‌های ناشناخته و غیرمشهور خود که در راه پیشرفت و اعتلای کشور کار می‌کنند، توجه کنیم و بدانیم راه برای آینده همین است که به نیروهای خودی اتکا کنیم.

رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی ضمن اشاره به مسئولیت نیروهای امنیتی اضافه کرد: دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی متناسب با شرارت‌ها باید مجهز و پاسخگو باشند.

رئیس بنیاد سعدی با قیاسی میان شهادت سردار سلیمانی و شهید فخری‌زاده عنوان کرد: همانطور که شهادت حاج قاسم سلیمانی آثار وحدت‌بخشی در جامعه و میان توده مردم داشت و در واقع با شهادت حاج قاسم بصیرت سیاسی مردم و وحدت افزایش یافت با شهادت شهید فخری‌زاده هم بصیرت و وحدت مردم بیشتر شد.

اخبار مرتبط

پویش مجازی فخر ایران+لینک ثبت‌نام

مدح و رثای شهید فخری‌زاده در «فخر ایران»

ایران باید به دنبال محاکمه عاملان ترور شهید سلیمانی باشد

0 نظر

ارسال نظر

capcha