دستگیری عامل انتشار تصاویر غیراخلاقی با عنوان مدلینگ

دستگیری عامل انتشار تصاویر غیراخلاقی با عنوان مدلینگ

به گزارش سراج24، سرهنگ ابراهیم پرسا اظهارکرد: در رصد و پایش صورت گرفته توسط کارشناسان پلیس فتا استان، صفحه ای در یکی از شبکه های اجتماعی مشاهده شد که اقدام به بارگذاری و انتشار تصاویر مبتذل و محتوا علیه عفت واخلاق عمومی، تحت عنوان مدلینگ می کرد.

وی افزود: با بررسی ها و تحقیقات صورت گرفته، گرداننده این صفحه که بیش از چند هزار دنبال کننده و صدها پست با محتوای مبتذل داشت، شناسایی و در یک عملیات موفق پلیسی، توسط کارشناسان پلیس فتا شهرستان گنبدکاووس دستگیر شد.

پرسا با اشاره به اعتراف متهم به اقدام مجرمانه خود، بیان کرد: متهم انگیزه خود از راه اندازی صفحه و انتشار تصاویر غیراخلاقی با عنوان مدلینگ را جذب دنبال کننده و کسب درآمد عنوان کرد.

رئیس پلیس فتا استان گلستان تصریح کرد: پس از هماهنگی با مقام قضایی همه محتوای صفحه مذکور و پست های مربوطه حذف و متهم جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی معرفی شد.

پرسا با بیان اینکه سوء استفاده از تصاویر یا اخاذی و کلاهبرداری از کاربران در پوشش فعالیت برای مدلینگ، کاربران ناآگاه را گرفتار می کند، خاطرنشان کرد: برابر قانون، انتشار تصاویر مبتذل در فضای مجازی جرم بوده و مشمول مجازات است و با هنجارشکنان برابر مواد قانون جرائم رایانه ای و قانون مجازات اسلامی، قاطعانه رفتار خواهد شد.

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha