مبارزات میرزاده عشقی و آیت الله مدرس در «جان برکف»

مبارزات میرزاده عشقی و آیت الله مدرس در «جان برکف»

به گزارش سراج24 به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی رادیو، از امشب شنبه هشتم آذرماه، سریال رادیویی جدیدی با عنوان «جان برکف» از ۲ شبکه رادیویی نمایش و ایران پخش می شود که به مبارزات میرزاده عشقی شاعر و روزنامه نگار شهیر ایرانی و آیت الله مدرس در دوران رضا شاه می پردازد.

اشرف السادات اشرف نژاد تهیه کننده این مجموعه رادیویی گفت: از آنجایی که داستان های تاریخی یک سری اطلاعات ثابت دارد، «جان بر کف» به بخشی از زندگی آیت الله مدرس می پردازد.

وی افزود: در این نمایش که هاجر کوشکی نویسندگی آن را بر عهده دارد داستان از ترور میرزاده عشقی شروع می شود و از آن دست داستان هایی است که کمتر به آن پرداخته شده است، چرا که میرزاده عشقی از شعرا و نویسندگان مبارز دوران رضا شاه بود و آیت الله مدرس نیز در آن زمان با رضا شاه مبارزه می کرد، تا جایی که بعد از ترور میرزاده عشقی تنها مدرس بود که برای او مجلس ختم برگزار کرد و در آن مجلس سخنرانی کرد.

«جان برکف» به نویسندگی هاجر کوشکی، کارگردانی مجید حمزه، تهیه کنندگی اشرف السادات اشرف نژاد، صدابرداری جعفر جودتی، افکتوری محمدرضا قبادی فر و با بازی رامین پورایمان، امیر فرحان نیا، احمد لشینی، باقر کریم پور، شهریار حمزیان، سینا نیکوکار، ماندانا اصلانی و احمد گنجی از امشب ساعت ۲۳:۴۵ دقیقه از رادیو نمایش پخش می شود و ساعت ۲۲:۳۰ روی آنتن رادیو ایران می رود.

اخبار مرتبط

ثبت ۹۰۰ محصول قرآنی در سامانه سبد

راه اندازی پویش «فرشتگان زمینی»در رادیو پیام

0 نظر

ارسال نظر

capcha