گزارش|

زندگی شهید شهریاری به تصویر کشیده شد

 زندگی شهید شهریاری به تصویر کشیده شد

به گزارش سراج24، فیلمسازی صدا و سیما بالاخره پس از سال‌ها خلاف مزاج همیشگی ساخت فیلم‌های دم دستی، تصمیم به بازگشت به دوران ساخت سریال از شخصیت‌های ملی و دینی گرفته است؛ در جدیدترین نسخه معاونت امور استان‌های صداوسیما تصمیم گرفته سریالی با موضوع زندگی شهید شهریاری بسازد.

این سریال که نام اولیه آن «آن وقت صبح» است، در ۳۰ قسمت نوشته شده و داستان آن از یکسال قبل تا روز شهادت این دانشمند هسته‌ای به تصویر کشیده می‌شود. همچنین سریال گریزی به اتفاقات حوزه هسته‌ای در چند سال بعد از شهادت دارد. این سریال با مشارکت سازمان انرژی اتمی و استانداری زنجان تولید می‌شود.

کارگردانی سریال را «حسین تبریزی» بر عهده دارد. تبریزی در کارنامه خود کارگردانی سریال‌هایی نظیر تار‌هایی و قسم را دارد. همچنین او بالغ بر ۳۰ فیلم تلویزیونی در حوزه‌های مختلف کارگردانی کرده است.

او درباره کارگردانی این سریال گفت: واقعیت این است که ساخت چنین سریالی برای من یک افتخار است و علاقه ام در ساخت این سریال برکسی پوشیده نیست.

وی ادامه داد: خوشبختانه قبل از اینکه سریال به من پیشنهاد شود، با شخصیت این شهید بزرگوار آشنایی داشتم و درباره ایشان مطالعاتی انجام داده بودم. امیدوارم اگر لیاقت داشته باشم بتوانم به شایستگی سریال زندگی ایشان را بسازم.

از نکات قابل توجه این سریال که مصطفی علمی‌فرد تهیه کنندگی آن را بر عهده دارد، این است که بازیگران بسیاری بناست در آن ایفای نقش کنند.

طبق برنامه ریزی‌های انجام شده، بناست بالغ بر ۵۰۰ بازیگر و کاراکتر در این اثر ایفای نقش کنند. سریال در لوکیشن‌هایی واقع در زنجان که زادگاه شهید شهریاری است و بخش‌هایی هم در تهران تصویربرداری خواهد شد. همچنین بخش‌هایی از کار نیز در شهر شیراز به تصویر درخواهد آمد.

 

همه چیز در مورد سریال شهید شهریاری / دانشمند هسته‌ای ایران در قاب تلویزیون نشست


برای ایفای نقش شهید شهریاری «کاوه خداشناس» انتخاب شده است؛ کاوه خداشناس متولد ۱۳۵۹ است و این روز‌ها سریال «آقازاده» را در شبکه نمایش خانگی دارد. او همچنین در سریال‌های برادر، پدر، همه خانواده من، معراجی‌ها، عملیات ۱۲۵، دولت مخفی، وقت صبح، دولت مخفی، رستگاران، پول کثیف، بانوف آسمان همیشه ابری نیست و ... ایفای کرده است.

باید دید سازندگان این اثر چقدر در فیزک و چهره میان شهید شهریاری و این بازیگر شباهت ایجاد کرده اند؛ قصه سریال زندگی شهید شهریاری از روز ترور ایشان و مراسم تشییع پیکر ایشان آغاز می‌شود. در ادامه داستان به ۴۶ سال قبل برمی گردد. زمانی که شهید شهریاری متولد شده است. قصه به صورت موازی پیش می‌رود و در بخش‌هایی هم به تلاش‌های بی بدیل این شهید در حوزه هسته‌ای می‌پردازد. مدت زمان ۶ ماه برای تصویربرداری سریال در نظر گرفته شده است.

نقش شهید شهریاری در این سریال در ۵ برهه به تصویر کشیده می‌شود و به همین خاطر ۵ بازیگر مختلف در قالب این نقش قرار گرفته اند. سن ۵، ۸، ۱۳، ۱۸ و ۲۳ سالگی تا ۴۶ سالگی هر کدام بازیگران مجزایی دارند. فرحان فرحناک بازیگر این نقش از سن ۱۸ تا ۲۳ است و کاوه خداشناس بعد از ۲۳ سالگی را ایفا می‌کند، همچنین بازیگران کودک و خردسال و نوجوان نیز از بومی‌های چهار محال و بختیاری و قم و تهران انتخاب شده‌اند.

 

همه چیز در مورد سریال شهید شهریاری / دانشمند هسته‌ای ایران در قاب تلویزیون نشست


بنا بر این گزارش، این سریال در ۳۰ قسمت ۴۵ دقیقه‌ای بروی آنتن خواهد رفت و داستان آن از صبح روز ترور شهید شهریاری آغاز شده و به گذشته برمی گردد و ۴۶ سال زندگی او را روایت می‌کند.

مهران رجبی، زهرا سعیدی، میرطاهر مظلومی، اتابک نادری، سیروس همتی، حسن اسدی و بازیگران بومی زنجان در این سریال به ایفای نقش پرداختند.

در این سریال اردشیر رستمی پدر شهید شهریاری، شهرام عبدلی دایی شهید، سیروس همتی برادر شهید و مهران رجبی در نقش مش باقر پدربزرگ شهید شهریاری را بازی می‌کنند.

 

همه چیز در مورد سریال شهید شهریاری / دانشمند هسته‌ای ایران در قاب تلویزیون نشست


گروه سازنده این سریال در تلاش هستند تا بتوانند تصویربرداری را تا قبل از سال به پایان برسانند و بتوانند آن را در اوایل سال ۱۴۰۰ راهی آنتن کنند.

شهید شهریاری در زمانی که کشور‌های صاحب فناوری هسته‌ای پزشکی ایران را از نظر صفحات سوخت هسته‌ای - که در تولید رادیودارو‌ها کاربرد دارد- تحریم کرده بودند، توانست با همکاری دیگر دانشمندان هسته‌ای کشورمان صفحات سوخت با غنای ۲۰ درصد را در کشور بومی سازی کند.

اخبار مرتبط

آشنایی با ادیان جهان از دریچه انتشارات دانشگاه ادیان و مذاهب

مراسم تشییع پیکر مرحوم استاد فاطمی نیا در تهران برگزار شد

سالار عقیلی خواننده تیتراژ «آتش سرد» شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha