تولید روزانه ۱۰۰ هزار ماسک در حرم مطهر علی بن حمزه (ع) شیراز

تولید روزانه ۱۰۰ هزار ماسک در حرم مطهر علی بن حمزه (ع) شیراز

به گزارش سراج24 به نقل از روابط عمومی اوقاف و امور خیریه استان فارس، با شیوع ویروس کرونا گروه جهادی حرم مطهر حضرت علی بن حمزه علیه السلام شیراز همگام با گروه‌های جهادی دیگر در خط مقدم مبارزه با این ویروس خطرناک به میدان آمده‌اند و یاری‌گر نیازمندان و آسیب‌دیدگان از کرونا شدند.

در کارگاه تولید ماسک گروه جهادی حرم مطهر علی بن حمزه علیه السلام شیراز روزانه یکصد هزار عدد ماسک تولید می‌شود.

با راه اندازی این کارگاه ماسک‌های مورد نیاز بازار تولید می‌شود؛ زمینه اشتغال نزدیک به ۳۰ نفر از کسانی که بر اثر بیماری کرونا شغل خود را از دست داده و بیکار شده بودند را فراهم کرده است.

مدیر بقعه متبرکه علی بن حمزه (ع)، اعلام کرد: این کارگاه تولید ماسک در یک فضای نیمه صنعتی و با رعایت الزامات بهداشتی و فنی فعالیت می‌کند.

به گفته محمدحسین نصرنیا، تولید ماسک‌ها در این کارگاه به وسیله دستگاه‌های مکانیزه انجام می‌گیرد که به همت جهادگران همین گروه جهادی ساخته شده است و از طراحی، ساخت تا تولید و مونتاژ گرفته همه توسط نیروهای جوان این گروه جهادی انجام پذیرفته است.

به گفته مسئولان این گروه جهادی، کمبود مواد اولیه تهیه ماسک‌ها برای افزایش ظرفیت تولید تنها مشکل این کارگاه کوچک است و در صورت تأمین مواد اولیه این کارگاه قادر است روزانه بیش از ۵۰۰ هزار ماسک سه لایه نانو تولید و به جامعه عرضه کند.

اخبار مرتبط

غربالگری ۹۵درصد جمعیت استان اردبیل انجام شد

تولید واکسن کرونا در ایران، غرور دینی در جهان ایجاد کرد

وقتی دانشجویان دانشگاه فرهنگیان مشق عشق می‌کنند

0 نظر

ارسال نظر

capcha