فعالیت ۳۰ گروه جهادی دانشجویی

فعالیت ۳۰ گروه جهادی دانشجویی

به گزارش سراج24، ابوذر صلاحی با اشاره به فعالیت‌های بسیج دانشجویی از فعالیت ۳۰ گروه جهادی دانشجویی در استان خبر داد و بیان کرد: قبل از شیوع کرونا برنامه‌های حضوری زیادی در سطح دانشگاه‌ها برگزار می‌شد.

وی ادامه داد: اربعین دانشجویی، راهیان نور، اردوهای جهادی، برگزاری جلسات بزرگداشت شهدا و برنامه‌های فرهنگی از جمله برنامه‌هایی بود که قبل از شیوع کرونا در سطح دانشگاه‌ها انجام می‌شد.

صلاحی با بیان اینکه امروزه برنامه‌های سازمان بسیج دانشجویی به سمت مسئله محوری رفته است، افزود: در این راستا دانشجویان بر اساس تخصص خود به سراغ مسائل و مشکلاتی که جامعه با آن دست و پنجه نرم می‌کند، می‌روند.

مسئول بسیج دانشجویی خراسان جنوبی ادامه داد: همچنین بعد از واکاوی مسائل و تحقیق پیرامون آنها، از طریق مطالبه گری در راستای رفع این مشکلات گام بر می‌دارند.

فعالیت‌هایی در عصر کرونا

وی با اشاره به عمده فعالیت‌های انجام شده در عصر کرونا بیان کرد: طی این ایام، دانشجویان پزشکی در حوزه نظارت و درمان در بیمارستان‌ها فعالیت می‌کنند.

صلاحی با بیان اینکه در روزهای نخست شیوع کرونا تیم‌هایی پزشکی دانشجویی به گیلان و قم اعزام شدند، افزود: تمامی این خدمات با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی انجام شده است.

وی از فعالیت دانشجویان در کارگاه‌های تولید مواد ضدعفونی، شیلد و تهیه ماسک خبر داد و افزود: همچنین دانشجویان در رزمایش کمک‌های مومنانه هم فعالیت‌های قابل ستایشی داشته‌اند.

مسئول بسیج دانشجویی خراسان جنوبی بیان کرد: در حال حاضر طرح پژوهشی و علمی پیامد سنجی کرونا همزمان با دیگر استان‌ها، در دستور کار است.

وی با بیان اینکه این طرح برنامه‌ای متمرکز و کشوری بوده که پیامدهای مثبت و منفی کرونا را بررسی می‌کند، گفت: در این راستا پیامدهای این ویروس در هر استان جمع آوری شده و در سطح کشوری پالایش می‌شود.

صلاحی افزود: در پایان تحقیقات، پیامدهایی که به اثبات می رسند در قالب جزوه منتشر می‌شوند که تاکنون سه جلد منتشر شده است.

اخبار مرتبط

۱۰ هزار واحد مسکونی ویژه نیازمندان در خراسان رضوی ساخته می‌شود

سرعت ابتلاء به کرونا در خوزستان با طرح شهید سلیمانی کاهش یافت

نماز جمعه در تمام شهرهای خراسان شمالی برگزار می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha