نایب‌رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:

سازمان سراج می‌تواند یاری‌دهنده آموزش و پروش باشد

سازمان سراج  می‌تواند یاری‌دهنده آموزش و پروش باشد

به گزارش سراج24، محمد وحیدی نایب‌رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با حضور در سازمان فضای مجازی سراج و بازدید از امکانات و ظرفیت‌های این سازمان اظهار کرد: خوشبختانه سازمان سراج خراسان شمالی دارای کارکنان جوان، متخصص و انقلابی است که در بسیاری از بسترهای موجود در فضای مجازی به‌خوبی درخشیده‌اند و با بهره‌گیری از این نیروی جوان و خبره می‌توان در سطوح استانی و ملی اقدامات تأثیرگذار و نتیجه‌بخش خوبی را انجام داد.

وی با اشاره به چالش‌های آموزش‌وپرورش در بحران کرونا افزود: در دوران بحران کرونا و در پی آن تعطیلی مدارس و دیگر مؤسسات آموزشی متأسفانه شاهد ایجاد چالش‌هایی در حوزه آموزش‌وپرورش بوده‌ایم و این مسئله می‌طلبد تا در راستای رفع این چالش‌ها گام برداریم.

نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: یکی از بزرگ‌ترین خلأهای تحصیل در دوران کرونا نپرداختن به مسائل پرورشی کودکان است و باید برای این مسئله راهکاری در نظر گرفته شود.

وحیدی با بازدید از بخش‌های مختلف سازمان سراج خراسان شمالی و آشنایی با اقدامات انجام‌شده در این سازمان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در حال حاضر تحصیل دانش آموزان کشور به‌صورت مجازی و غیرحضوری است، سازمان سراج خراسان شمالی می‌تواند با امکانات و نیروی انسانی متخصص خود در دوران کرونا یاری‌دهنده آموزش و پروش چه در سطح استانی و چه در سطح ملی باشد و بنده پیشنهاد این همکاری را در کمیسیون آموزش و تحقیقات مطرح می‌کنم.

در این جلسه اسماعیل کفاشی مسئول سازمان فضای مجازی خراسان شمالی نیز با اشاره به اقدامات، دوره‌ها و ظرفیت‌های این سازمان اظهار کرد: کارکنان سازمان سراج افراد متخصص شاخص کشوری و دانش‌آموخته دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی برتر کشور هستند و توانایی انجام هرگونه اقدام و پروژه‌ای را در سطح ملی دارند.

وی با بیان اینکه تاکنون دوره ای تخصصی متعددی با حضور اساتید برتر استانی و کشوری چه به صورت حضوری و مجازی در سازمان سراج انجام  شده است خاطرنشان کرد: در این دوره ها جوانان انقلابی آمزوش های تخصصی در زمینه های مختلف را فراگرفته اند و خروجی مناسبی حاصل شده است.

کفاشی ادامه داد: سازمان سراج خراسان شمالی با تمام قوا آمده است تا از پیشنهادات نمایندگان مجلس شورای اسلامی خراسان  شمالی در جهت بازنمایی و کلیشه سازی ظرفیت ها و مسائل استان گام بردارد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر واحد تولید رسانه‌های تصویری این سازمان در حال تهیه چندین پروژه برای شبکه‌های ملی صداوسیمای کشور است افزود: این واحد شامل افراد دانش‌آموخته دانشگاه صداوسیمای کشور است و با به‌روزترین دانش و تجهیزات کشور، توانایی تهیه هرگونه برنامه رسانه‌ای تصویری را دارند.

مسئول سازمان فضای مجازی سراج خراسان شمالی با اشاره به اینکه نخستین استودیو سه‌بعدی پرده سبز (کروماکی) شرق کشور به‌زودی در این سازمان راه‌اندازی می‌شود تصریح کرد: کلیه امور اجرایی و ساخت این استودیو به همت جوانان فعال در سازمان فضای مجازی و به‌صورت جهادی در حال انجام است و این استودیو با هزینه‌ای بسیار کمتر و غیرقابل مقایسه با هزینه واقعی به‌زودی احداث می‌شود و به بهره‌برداری می‌رسد.

گفتنی است، سازمان فضای مجازی سراج خراسان شمالی از سال 1394 در این استان شروع به فعالیت کرده است و تاکنون اقدامات شایسته‌ای در زمینه  آموزش سواد رسانه و فضای مجازی ، آموزش‌های تخصصی مهارت‌آموزی در زمینه فناوری اطلاعات، رسانه ، رصد شبکه‌های اجتماعی و دیگر ملزومات فضای مجازی داشته است.

اخبار مرتبط

شرایط فروش اقساطی خودرو به جانبازان مشخص شد

دستگیری گرداننده پیج غیراخلاقی در فضای مجازی

کلینیک ترک اعتیاد داریم اما در فضای‌مجازی بدون برنامه‌ایم

0 نظر

ارسال نظر

capcha