آغاز به‌کار نمایندگی سازمان فضای مجازی سراج در شیروان

آغاز به‌کار نمایندگی سازمان فضای مجازی سراج در شیروان

 به گزارش سراج24، از شیروان مرکز سازمان فضای مجازی سراج خراسان شمالی، نمایندگی خود را در شهرستان شیروان با مسئولیت حجت‌الاسلام حسین تکمیلی، تأسیس کرد.

در این مراسم که با حضور برخی از مسئولین و اصحاب رسانه شهرستان شیروان برگزار شد، دفتر نمایندگی سازمان سراج شهرستان سراج به‌صورت نمادین توسط همسر شهید مدافع حرم مرتضی زرهرن افتتاح شد.

حجت‌الاسلام حسین تکمیلی امام‌جمعه شهر شیروان، در این آئین افتتاح نمایندگی سازمان فضای مجازی سراج شیروان با خوش‌یمن خواندن تقارن تأسیس این دفتر نمایندگی با هفته بسیج اظهار کرد: تفکر بسیجی یعنی دفاع و آماده بودن برای رزم در همه عرصه‌های انقلاب اسلامی است و امروزه یکی از مهم‌ترین عرصه‌های انقلابی، حضور پررنگ و تأثیرگذار در فضای مجازی است.

وی با اشاره به سخن مقام معظم رهبری در خصوص فضای مجازی بیان کرد: مقام معظم رهبری می‌فرماید: "اهمیت فضای مجازی به‌اندازه اهمیت انقلاب اسلامی است." و باید همان‌طور که در دنیای واقعی برای تبیین آرمان‌های انقلاب اسلامی می‌جنگیم، با روحیه بسیجی در فضای مجازی نیز به مبارزه و رزم با دشمنان نظام جمهوری اسلامی پرداخت.

حجت‌الاسلام تکمیلی با بیان اینکه غفلت از فضای مجازی سبب آسیب‌پذیری در فضای حقیقی است، گفت: در فضای مجازی نیز مانند فضای جنگ و مبارزه حقیقی باید در ابتدا فضا را شناخت و سپس آموزش داد و با توجه به این آموزش‌ها، نیروهای آموزش‌دیده را وارد عرصه نبرد کرد.

وی با بیان که جامعه جمهوری اسلامی در عرصه فضای مجازی جامعه دچار آسیب‌های متعددی شده است افزود: با وجود تأکیدهای مکرر مقام معظم رهبری که در سال‌های گذشته که بر اهمیت فضای مجازی و سواد فضای مجازی تأکید داشته‌اند، اما همچنان جامعه ما دچار آسیب‌های شدیدی در این فضا شده است.

امام‌جمعه شیروان خاطرنشان کرد: پویش‌های جدید انقلابی باید در عرصه فضای مجازی وارد شوند و این صحنه رزم را از دست ندهند که در رأس این امور باید در زمینه تولید محتوای آموزنده در فضای مجازی فعالیت کرد.

مسئول نمایندگی سازمان فضای مجازی سراج شیروان با بیان اینکه شهرستان شیروان دومین شهرستان برگ استان خراسان شمالی پس از شهرستان بجنورد است خاطرنشان کرد: این شهرستان از مردمی مؤمن، انقلابی و شهیدپرور برخوردار است و در خصوص فعالیت‌های هدفمند و منسجم در فضای مجازی احساس نیاز شد تا با بهره‌گیری از افراد متخصص در خصوص تأسیس نمایندگی سازمان فضای مجازی سراج در این شهرستان اقدام کنیم.

اسماعیل کفاشی مسئول مرکز سازمان فضای مجازی سراج خراسان شمالی نیز در این مراسم با اشاره اجمالی به تاریخچه و اهداف تأسیس سازمان سراج در کشور اظهار کرد: سازمان فضای مجازی خراسان شمالی در سال 94 در مرکز این استان شروع به فعالیت کرد و با همت حجت‌الاسلام تکمیلی امام‌جمعه شیروان تصمیم به تأسیس دفتر نمایندگی این سازمان در شهرستان شیروان نیز گرفته شد تا اقدامات این سازمان در سطح این شهرستان گسترش و توسعه یابد.

کفاشی در خصوص فعالیت سازمان فضای مجازی سراج تصریح کرد: بخشی از فعالیت‌های سازمان سراج به سازمان‌دهی و هم‌افزایی رسانه‌های خبری و اطلاع‌رسانی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی و رسانه‌های هم سو و همگام با انقلاب اسلامی است و به همین منظور قرارگاهی به نام قرارگاه رسانه‌های خبری در سازمان سراج وجود دارد.

وی افزود: بخش دوم سازمان سراج واحد ارتقا سواد فضای مجازی است که این واژه نخستین بار توسط مقام معظم رهبری در حکم اعضای شورای عالی فضای مجازی به کار برده شده است.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته، استان خراسان شمالی به‌عنوان استان برتر در حوزه آموزش سواد فضای مجازی شناخته‌شده است بیان کرد: سواد فضای مجازی جز نیازهای موجود همه استان‌های جامعه است و یکی از مشکلاتی که اقشار گوناگون جامعه در فضای مجازی با آن روبرو هستند عدم آشنایی و سواد فضای مجازی است که اگر این سواد را فرابگیرند شاهد کاهش چشمگیر آسیب‌های فضای مجازی خواهیم بود.

مسئول سازمان فضای مجازی سراج خراسان شمالی واحد تولید اپلیکیشن و نرم‌افزارهای تلفن همراه و بازی را یکی دیگر از واحدهای سازمان سراج اعلام کرد و گفت: یکی دیگر از واحدهای سازمان سراج، واحد شبکه‌های اجتماعی است که در این واحد دانش کاربری شبکه‌های اجتماعی، استفاده‌های مؤثر، جریان سازی و کنش در شبکه‌های اجتماعی و بازاریابی در بستر شبکه‌های اجتماعی به علاقه‌مندان آموزش داده می‌شود.

وی با اشاره به دوره‌های آموزشی متعدد غیرحضوری و مجازی سازمان سراج تصریح کرد: دوره‌هایی ازجمله فتوشاپ، فیلم‌سازی، ساخت اپلیکیشن و دیگر دوره‌های مرتبط با تولید محتوا در فضای مجازی با قیمت‌های ناچیز و به‌صورت جهادی در مرکز سازمان فضای مجازی سراج خراسان شمالی برگزار شده است.

گفتنی است، در انتهای این مراسم اسماعیل کفاشی مسئول مرکز سازمان فضای مجازی سراج خراسان شمالی، حکم انتصاب حجت‌الاسلام حسین تکمیلی را به‌عنوان مسئول نمایندگی این سازمان در شهرستان اهدا کرد.

اخبار مرتبط

تصویب گرانی اینترنت توسط مجلس صحت ندارد

دستگیری گرداننده پیج غیراخلاقی در فضای مجازی

کلینیک ترک اعتیاد داریم اما در فضای‌مجازی بدون برنامه‌ایم

1 نظر

ارسال نظر

capcha