یادواره شهدای روحانی گیلان تلویزیونی برگزار می‌شود

یادواره شهدای روحانی گیلان تلویزیونی برگزار می‌شود

به گزارش سراج24 ، حجت‌الاسلام‌والمسلمین احسان الله محمدی پیش از ظهر امروز در نشست خبری تشریح جزئیات یادواره ۱۵۲ شهید روحانی استان گیلان و روحانی مبارز میرزا کوچک خان جنگلی در دفتر خبرگزاری بسیج با بیان اینکه روحانیون در تاریخ نقش اثرگذاری داشتند، اظهار کرد: میرزا کوچک جنگلی افتخار جهان اسلام بود و روحانیون بزرگ ما در دفاع از دین اسلام و ترویج فرهنگ اسلامی نقش ارزنده‌ای داشتند.

وی با اشاره به اینکه ترویج و تشویق به علم، فرهنگ‌سازی، ارتقا معنویت و ایمان مردم ازجمله شاخص‌های یک عالم دینی است، افزود: اساس مبارزه میرزا کوچک جنگلی اندیشه اسلام، قرآن، فرهنگ، ولایت و امامت است، افزود: میرزا کوچک جنگلی احساس مسؤولیت زیادی نسبت به دین، جامعه و مردم داشت.

مسؤول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس گیلان با اشاره به نقش رسانه‌ها در انعکاس شخصیت میرزا، بیان کرد: رسانه‌ها باید نقش میرزا و ویژگی‌ها و اندیشه‌های این مرد بزرگ را برای نسل جدید تشریح کنند.

محمدی با اشاره به اینکه دیدار با خانواده شهدا روحانی، جانبازان روحانی و غبارروبی مزار روحانی مبارز شهید میرزا کوچک خان جنگلی از دیگر برنامه‌های این ایام است، گفت: تهیه و تدوین کتاب با موضوع اندیشه سیاسی میرزا در آینده‌ای نزدیک تدوین و تهیه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه میهمانان این یادواره آیت‌الله رسول فلاحتی، نماینده ولی‌فقیه در گیلان و کارشناسان مذهبی هستند، بیان کرد: مکان برگزاری یادواره تلویزیونی ۱۵۲ شهید روحانی گیلان و روحانی مبارز شهید میرزا کوچک جنگلی، خانه قدیمی میرزا کوچک جنگلی در مجله استادسرا رشت است.

محمدی با بیان اینکه یادواره روحانی شهید میرزا کوچک جنگلی و ۱۵۲ شهید روحانی استان از طریق شبکه باران برگزار می‌شود، گفت: این یادواره در تاریخ ۱۰ آذر یعنی روز دوشنبه هفته آینده ساعت ۱۸ از شبکه استانی پخش می‌شود.

اخبار مرتبط

قصه شنیدنی عاشقی جوانی از دیار سید جلال‌الدین

همایش بزرگداشت شهدای روحانی در خلخال برگزار می‌شود

فعالیت ۶۳ طلاب بسیجی در آرامستان‌های گیلان

0 نظر

ارسال نظر

capcha