لغو اقامه نماز جمعه در تمام شهر و روستاهای یزد

لغو اقامه نماز جمعه در تمام شهر و روستاهای یزد

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام سید جمال‌الدین نجم‌الهدی، با بیان این‌که تمام تصمیمات شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان مبنی بر برگزاری و یا لغو نماز جمعه با هماهنگی ستاد استانی مقابله و پیشگیری از شیوع کرونا انجام می‌شود، اظهار کرد: قطع چرخه شیوع ویروس کرونا در گرو همکاری و همراهی مستمر آحاد مردم در استان یزد و کشور است.

وی افزود: طبق هماهنگی‌های انجام شده و با توجه به وضعیت استان در بحث شیوع کرونا فردا هفتم آذرماه نیز برای هفتمین هفته متوالی نماز جمعه در ۲۸ شهر و روستای استان یزد اقامه نمی‌شود.

رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه یزد با بیان این‌که بحث لغو نماز جمعه استان از نهم اسفندماه سال گذشته به صورت غیرمستمر و متناسب با شرایط در دستور کار این شورا قرار گرفته است، گفت: حفظ سلامتی شهروندان و نمازگزاران تنها دلیل لغو نماز عبادی سیاسی جمعه در استان است.

حجت الاسلام نجم‌الهدی در پایان خاطرنشان کرد: طبق مصوبه ستادی ملی مقابله با کرونا تا پایان محدودیت‌های دو هفته‌ای اقامه نماز جمعه در تمام شهرها و روستاهای استان یزد لغو و بعد از آن هم با مصوبه ستاد استانی و متناسب با شرایط استان برنامه‌ریزی می‌شود.

اخبار مرتبط

زکات فطره در یزد به ازای هر نفر ۲۰ هزار تومان اعلام شد

اقامه نماز عید سعید فطر در حرم مطهر رضوی

نگاهی به زندگی شهیدی از روستایی دورافتاده در قلب کویر یزد

0 نظر

ارسال نظر

capcha