آیت الله بهجت هر روز به زیارت حضرت معصومه(س) می‌رفت

آیت الله بهجت هر روز به زیارت حضرت معصومه(س) می‌رفت

به گزارش سراج24، مرکز تنظیم و نشر آثار آیت الله العظمی بهجت با ذکر گزیده‌ای از از خاطرات حجت‌الاسلام والمسلمین علی بهجت فرزند ایشان با عنوان «زائر همیشگی» درباره سیره این عالم ربانی در زیارت حضرت معصومه (س) منتشر نموده که ضمن تسلیت سالروز وفات شهادت گونه حضرت معصومه (س) در ادامه از نظرتان می‌گذرد.

آیت‌الله بهجت از همان اوایل سکونت در قم، هر روز به زیارت حضرت معصومه (س) می‌رفت و برای رفتن به زیارت، راه‌های پنهان و خلوت را انتخاب می‌کرد و از حاشیه خیابان نمی‌رفت. حتی برای پرهیز از روبه‌رو شدن با کسبه و عابرین، اگر مغازه‌ها باز بود و در خیابان‌ها رفت‌وآمد بود، راه را دورتر می‌کرد. از کوچه‌پس‌کوچه‌هایی که الان داخل شبستان حرم قرار گرفته است، می‌گذشت و از دری که در کوچه شش متری (خیابان موزه) قرار داشت و خیلی پرت و خلوت بود به حرم می‌رفت و از همان راه هم برمی‌گشت. فقط در اوقاتی که مغازه‌ها تعطیل و خیابان خلوت بود، از پیاده‌رو حرکت می‌کرد. ایشان حتی از اینکه صاحبان مغازه‌ها سلام و احترام کنند هم اجتناب می‌کرد.

ایشان خیلی بر این نکته اصرار داشت که نه‌تنها در حرم‌های ائمه، بلکه در حرم فاطمه معصومه (س) هم نباید صدا را بلند کرد. می‌فرمود: بسپرید که در حرم فریاد نزنند. صدا بلند نکنند. ملائکه در حال طواف هستند و از صدای بلند اذیت می‌شوند. مقصودشان همین فریادهایی بود که برخی بلند می‌کردند؛ مثلاً همین که برخی فریاد می‌کشند: «صلوات بلند ختم کن». می‌خواستند هر کسی در حال خودش باشد. می‌گفتند: برخی در همین‌جا متوجه می‌شوند که حاجاتشان برآورده می‌شود.

اخبار مرتبط

از مطالبه‌گری تا حصول نتیجه!

سیره آفتاب؛ ۵ نکته کوتاه و خواندنی برای شناخت حضرت معصومه (س)

معرفی همسایگان شهید بارگاه حضرت معصومه(س)

0 نظر

ارسال نظر

capcha