آغاز مرحله سوم نهضت سراسری کمک مؤمنانه در کردستان

آغاز مرحله سوم نهضت سراسری کمک مؤمنانه در کردستان

به گزارش سراج24، مرحله سوم نهضت سراسری کمک مؤمنانه در استان کردستان همزمان با ششمین روز از هفته بسیج با حضور مسئولان استانی در سالن آزادی شهر سنندج آغاز شد.

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان در این مراسم اظهار کرد: طی مراحل قبلی رزمایش سراسری کمک مؤمنانه بیش از ۳۸ هزار خانواده نیازمند کردستانی مورد حمایت قرار گرفته‌اند و اقلام خوراکی و بهداشتی در اختیار آنان قرار گرفته است.

سردار سیدصادق حسینی افزود: در سومین مرحله این رزمایش امروز نیز ۶ هزار و ۲۵۲ بسته معیشتی بین نیازمندان کردستانی توزیع می‌شود.

وی اعلام کرد: همچنین به مناسبت ششمین روز از هفته بسیج ۱۱۴ سری جهیزیه به نوعروسان نیازمند کردستانی اهدا می‌شود که ارزش ریالی هر کدام از این جهیزیه‌ها بیش از ۱۰۰ میلیون ریال است.

فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان در ادامه سخنان خود به طرح‌های در دست اقدام بسیج در استان اشاره کرد و گفت: ایجاد ۲ هزار و ۱۰۰ هکتار باغ مثمر با تولید سالانه ۵۰ هزار تن، ایجاد ۲۴۰ نیروگاه خورشیدی خانگی برای ۲۴۰ خانوار نیازمند کردستانی از جمله طرح‌هایی است که علاوه بر اشتغال زایی زمینه خودکفایی تعداد زیادی از خانواده‌های نیازمند کردستانی را فراهم می‌کند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان نیز در این مراسم از اقدامات سپاه و همراهی مردم خیرخواه کردستان در قالب این رزمایش ملی اظهار کرد: با وجود محدودیت‌های معیشتی و اجتماعی به دلیل شیوع کرونا شاهد همدلی و مشارکت همگانی در بین مردم نوع دوست استان هستیم که این نعمتی بزرگ از سوی خداوند متعال است.

حجت‌الاسلام عبدالرضا پورذهبی از خدمات کادر درمان استان تقدیر کرد و گفت: تلاش‌های شبانه روزی نهادهایی انقلابی همچون سپاه وبسیج در دوران کرونا چشمگیر و قابل تقدیر است و می‌توان گفت سپاه در خصوص حمایت از کسبه و افرادی که مشاغل روزانه داشتند اقدامات ارزنده‌ای را انجام داده است که این بسته‌های معیشتی یکی از آن هاست.

وی افزود: استان کردستان یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که اگر هر کردستانی تنها هزار تومان کمک کند می‌توانیم ۱۵۰ میلیارد توان کمک برای امور خیرخواهانه در استان جمع آوری کنیم.

در ادامه این مراسم نیز به صورت نمادین ۱۴ زوج نیازمند سنندجی جهیزیه‌های اهدایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را دریافت کردند.

اخبار مرتبط

توزیع ۲۵۲ تن مرغ در کردستان

معلمین نمونه کردستان تجلیل شدند

انهدام گروهک تروریستی کومله ‌در کردستان

0 نظر

ارسال نظر

capcha