نماینده عراقی:

دولت از پرونده ترور شهید سلیمانی چشم‌پوشی می‌کند

دولت از پرونده ترور شهید سلیمانی چشم‌پوشی می‌کند

به گزارش سراج24،‌ «مختار الموسوی» عضو کمیته روابط خارجه پارلمان عراق، امروز (چهارشنبه)، از سیاست‌های «مصطفی الکاظمی» نخست‌وزیر این کشور انتقاد کرد.

الموسوی در گفت‌وگو با پایگاه خبری «المعلومه» در این خصوص گفت که نخست‌وزیر این کشور از پرونده‌های سرنوشت‌ساز از جمله مسئله حاکمیت کشور  و پرونده ترور شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی فرمانده سابق نیروهای قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و شهید ابو مهدی المهندس معاون پیشین رئیس سازمان الحشد الشعبی عراق چشم پوشی می‌کند.

به دنبال اقدام واشنگتن در ترور سردار  شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی فرمانده سابق نیروهای قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، ابومهدی المهندس معاون رئیس سازمان الحشد الشعبی در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی بغداد، پارلمان عراق مصوبه خروج نظامیان بیگانه از خاک این کشور را دی ماه سال گذشته تصویب کرد.

عضو کمیته روابط خارجه عراق در ادامه با بیان اینکه دولت به دور از رویکرد پارلمان عمل می‌کند، گفت: «چیزهایی که دولت خواهان آن است،‌ آن را به پارلمان عرضه می‌کند؛ اما چیزهایی که مربوط به حاکمیت ملی است،‌ از آن چشم می‌پوشد».

مختار الموسوی همچنین در ادامه اظهارات خود از تلاش‌‌های دولت برای جلب سرمایه‌گذاری عربستان سعودی و آمریکا ابراز تعجب کرد.

این گزارش در حالی است که ائتلاف «الفتح» عراق، امروز (چهارشنبه)، تأکید کرد که فعال‌سازی مصوبه پارلمان درباره ملزم کردن دولت به ایجاد یک زمان‌بندی برای خروج نیروهای بیگانه از خاک عراق، گامی مهم در راستای تحقق حاکمیت ملی عراق است.

ائتلاف الفتح از تمام گروه‌های سیاسی این کشور خواست که به دولت فشار بیاورند و از مرحله گذر در کاخ سفید برای این مسائل استفاده کنند.

اخبار مرتبط

مقامات اربیل نسبت به تجاوزات ترکیه به شمال عراق چشم پوشی می کنند/تلاش اقلیم برای استقلال

کارمند وزارت فرهنگ عراق به دلیل حضور در نشست صهیونیستی اربیل برکنار شد

عراق دستورالعملی برای بازگشایی مرزهای زمینی صادر نکرده است

0 نظر

ارسال نظر

capcha