تلاشی به وسعت کویر برای ساخت سرپناه محرومان

تلاشی به وسعت کویر برای ساخت سرپناه محرومان

به گزارش سراج24، فعالیت اردوهای جهادی طلاب و روحانیون شهرستان ریگان این روزهای کرونایی به وسعت کویر ریگان در روستاهای محروم این شهرستان ادامه دارد.

 طلاب وروحانیون ریگان با تشکیل اردوهای جهادی در این روزهای کرونایی در صدد آن هستند تا گرما را به خانه‌های محرومان هدیه دهند، آستین همت را بالا زده و در تک‌تک روستاهای شهرستان حضور یافته تا سرپناهی برای افراد مستضعف بسازند.

سقفی که با کوچکترین بارانی چکه می‌کند و با نسیمی از بین می‌رود تلاشی می‌خواهد به وسعت کویر تا نجات‌بخش زندگی شود. در شهری طوفانی که فرزندان این خانه در آرزوی یک سرپناه هستند. آرزویی که کودکان این خانه فقط خواب آن را می‌بینند.

کار ساخت یک واحد مسکونی که قبلا ساکنان آن در خانه‌ای غیراستاندارد بود، آغاز شد. این واحد مسکونی در زمستان امسال آماده می‌شود تا گرمابخش زندگی این خانواده محروم در ریگان باشد.

طلاب ریگانی در این روزهای کرونایی آجر روی آجر می‌گذارند، تا ساختمانی ساخته شود برای کودکانی دوست‌داشتی در ریگان که خواب آنها را تعبیر کند.

یکی از طلاب شهرستان در گفت‌وگو با خبرنگار ریگان اظهار داشت: خیلی خوشحال هستم از اینکه می‌توانم کمک کوچکی به همنوع خودم داشته باشم.

وی افزود: وقتی این کودکان را در خانه‌های غیراستاندارد می‌بینم، اشکم جاری می‌شود.

دیگر روحانی ریگانی ابراز کرد: همه ما طلاب دست در دست هم گذاشتیم تا بتوانیم در زمستان سوزان کویر گرما را به خانه‌های محرومان با ساخت منزل مسکونی هدیه دهیم.

وی عنوان کرد: امروز خیلی خرسندم که خوشحالی این کودکان معصوم را از بهره‌مندی یک واحد مسکونی می‌بینم. خدمت به محرومان را جهادی بزرگ می‌دانم.

حجت‌الاسلام محمدصادق نازلی مدیر گروه جهادی و مرکز خیریه نورالمبین ریگان اظهار داشت: پیرو فرمان مقام معظم رهبری مبنی بر حضور جوانان حزب‌اللهی اردوی جهادی روحانیون شهرستان ریگان برای ساخت منزل مسکونی خانم بی‌سرپرستی که 6 سال در یک چادر زندگی می‌کرد، آغاز شد.

 مسئول گروه جهادی نورالمبین ریگان عنوان کرد: گروه جهادی تبلیغی  نورالمبین  از سال ۱۳۸۹ با حضور روحانیون و مبلغان بومی خواهر و برادر و جمعی از فعالان مذهبی تشکیل شد و تاکنون در عرصه‌های مختلف به خدمت مشغول بوده است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی ریگان ضمن قدردانی از حمایت مالی گروه خیریه حدیث دوست گفت: روحانیون و فعالان مذهبی همیشه در کنار مردم حضور داشته‌اند و از افرادی که تمکن مالی دارند خواست در امور خیر و محرومیت‌زدایی سهیم باشند.

حجت‌الاسلام حبیب رضازاده امام جمعه ریگان نیز با حضور در این ارودی جهادی از خدمات گروه جهادی نورالمبین ریگان قدردانی کرد.

وی خواستار تداوم چنین برنامه‌هایی جهت محرومیت‌زدایی در شهرستان ریگان شد و افزود: تلاش برای خدمت‌رسانی به محرومان روز و شب نمی‌شناسد و همه به‌صورت جهادی جهت خدمت‌رسانی کار و تلاش کنند.

اخبار مرتبط

هفتمین شهید مدافع سلامت گلستان آسمانی شد

حضرت زهرا (س) در جهاد سیاسی و فرهنگی پیشتاز بودند

وحدت گروه‌های جهادی و دانشجویی مشهد در جهت خدمت به مناطق محروم مشهد

0 نظر

ارسال نظر

capcha