سردارسلیمانی الگوی عملی هویت انقلابی گری را در جهان به تصویر کشید

سردارسلیمانی الگوی عملی هویت انقلابی گری را در جهان به تصویر کشید

به گزارش سراج24، حجت الاسلام رضا دیلمی شامگاه سه شنبه در خصوص اجرای عملیات سردار شهید سلیمانی که از ۱۳ آبان تا ۱۳ دی در حال برگزاری است، اظهارکرد: سردار سلیمانی یکی از الگوهای ماندگار جهان اسلام است که در انجام وظایف، تکالیف شرعی، دینی و اخلاقی لحظه‌ای درنگ نکرد و برای رضای خدا و تبعیت از گفتمان ولایت فقیه و صیانت از دستاوردهای عظیم انقلاب اسلامی پاکیزه اندیشید و پاکیزه ملکوتی و عرشی شد.

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی گلستان با بیان اهمیت شناخت مسئولیت و مسئولیت پذیری، افزود: از منظر مبانی اسلامی در برابر هر نعمت و مسئولیتی که به انسان داده می‌شود به میزان آن نعمت از انسان سوال خواهد شد و شناخت این مسئولیت و عمل به وظیفه رمز سعادت انسان در دنیا و آخرت است.

دیلمی ادامه داد: یکی از وظایفی که باید به آن توجه و هر روز از خود سوال کنیم، پرسش گری از خود در قبال نعمت‌های الهی است که وظیفه مان در برابر این نعمات چیست و در زندگی تا چه حد در مسیر تحقق آن به ویژه در قامت اسلام ناب و گفتمان انقلاب اسلامی و رضایت مندی حق قرار قدم برداشته‌ایم.

وی گفت: شهید سلیمانی نمونه بارز و الگوی عملی از یک انسان مسئولیت شناس و وظیفه شناس بود که با گام نهادن در مسیر جهاد فی سبیل الله و گفتمان اسلام ناب به این عظمت و جایگاه رفیع رسید.

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی گلستان اضافه کرد: شهید سلیمانی شخصیت بی نظیری بود که در اخلاق و معنویت زبانزد خاص و عام بود و در سخت‌ترین میان های نبرد با شجاعت و عزمی راسخ نزدیک تر از همه با دشمن می‌جنگید و همواره هم رزمانش به او افتخار کردند.

دیلمی بیان کرد: وی الگوی عملی فرهنگ ایثار و شهادت و بازوی قدرتمند اسلام ناب در شکل دهی جریان مقاومت و تحولات خاورمیانه و جهان اسلام بود و تفکر او و نگاه متعالی ایشان همواره سد مستحکمی در برابر زیاده خواهی‌های نظام سلطه بوده و است.

وی اضافه کرد: اگر امروز سخن از برخی چالش‌ها در فراروی جهان اسلام هستیم علت آن دنیا طلبی، مادی گرایی، سستی در انجام تکالیف و باورها و اعتقادات و مرعوب یاوه گویی های دشمن شدن است و اگر امروز با افتخار سخن از مکتب سردار شهید سلیمانی سخن می‌گوئیم به خاطر، تعهد، تقوا، لحظه شناسی، دشمن شناسی، وظیفه شناسی و تمسک این شهید والا مقام به گفتمان قرآن و عترت است.

دیلمی با اشاره به آخرین جملاتی که از این سردار شهید به جا مانده است، افزود: آرزوی این شهید از خداوند متعال زندگی پاکیزه، خدمتی خالصانه و مرگی سرخ و متعالی بود و این نشان از عمق ایمان، وظیفه شناسی و تعهدکاری و عمق نگاه این شهید نسبت به جامعه، انقلاب، صیانت از امام و شهدا است و یا اینکه در وصیت نامه‌اش خود را سرباز معرفی می‌کند اینها گوشه از عظمت اخلاقی و معنوی و نشان از عمق خلوص نیت است.

اخبار مرتبط

اهمیت فعالیت های هنری و شعر برای جهاد تبیین

برگزاری راهپیمایی ۲۲ بهمن منوط به صدور مجوز ستاد ملی کرونا است

دانشجویان از اختاپوس‌های اقتصادی جواب بخواهند/ چرا باید عده‌ای در فقر به سر ببرند؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha