انصار الله یمن:

پاسخ بعدی یمنی‌ها به متجاوزان بزرگ‌تر خواهد بود

پاسخ بعدی یمنی‌ها به متجاوزان بزرگ‌تر خواهد بود

به گزارش سراج24، جنبش انصارالله یمن تاکید کرد که حمله بعدی نیروهای مسلح یمن به ائتلاف متجاوز سعودی بزرگ‌تر [از حمله به پالایشگاهی در جده] خواهد بود.

«علی القحوم» یکی از رهبران جنبش انصارالله یمن در گفت‌وگو با شبکه المیادین گفت: «سردرگمی عربستان سعودی در قبال حمله نیروهای مسلح یمنی به تاسیسات نفتی آرامکو در جده عربستان، گواه رشد روز افزون قدرت نیروهای مسلح یمن است».

او تاکید کرد: «پاسخ بعدی به متجاوزان بزرگ‌تر خواهد بود.»

وزارت انرژی عربستان سعودی، شامگاه روز دوشنبه، رسما وقوع آتش‌سوزی یکی از تأسیسات نفتی این کشور در شمال جده را تأیید کرد.

این اعلام پس از آن است که «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن، بامداد دوشنبه اعلام کرد، یگان موشکی ارتش یمن موفق شده است با موشک هدایت‌پذیر «قدس ۲» ایستگاه توزیع تأسیسات نفتی آرامکو در عربستان سعودی را هدف بگیرد.

وزارت انرژی عربستان سعودی اعلام کرد: «در پی یک تجاوز تروریستی با پرتابه، مخزن سوختی در ایستگاه توزیع محصولات نفتی در شمال جده، آتش گرفت».

در ادامه این گزارش ادعا شده است که نیروهای امدادی آتش را خاموش کرده‌اند و این حمله هیج تلفات جانی در پی نداشته است.

این اذعان درست پس از آن صورت می‌گیرد که سایت (TankerTrackers) فعال در زمینه ردیابی تانکرهای نفتی، هدف قرار گرفتن تأسیسات نفتی آرامکو در عربستان سعودی توسط ارتش یمن را تأیید کرد.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن تصریح کرده بود که این عملیات در پاسخ به ادامه تجاوز و محاصره یمن و نیز وعده چند روز پیش نیروهای مسلح یمن مبنی بر انجام عملیات گسترده در عمق عربستان سعودی انجام شده است.

اخبار مرتبط

موج برکناری خطبای جمعه و ائمه مساجد از سوی آل سعود ادامه دارد

محاصره یمن یک موضوع انسانی است و باید به طور کامل پایان یابد

دشمن ازمارب بعنوان سکویی جهت هدف قراردادن ملت یمن استفاده می کند

0 نظر

ارسال نظر

capcha