نغمه همدلی جهادگران بدون مرز بوشهر در روستای کپری

نغمه همدلی جهادگران بدون مرز بوشهر در روستای کپری

به گزارش سراج24، گروه جهادی ایثارگران بدون مرز استان بوشهر در راستای عمل به مسؤولیت انقلابی و اجتماعی خود در شرایط سخت اقتصادی و شیوع بیماری کرونا اردوی جهادی دو هفته‌ای در یکی از محرومترین روستاهای بخش گوهران شهرستان بشاگرد از استان هرمزگان به نام روستای شمسون برپا کرد.

در این اردوی دو هفته‌ای که در واقع پنجمین سفر گروه جهادی ایثارگران بدون مرز استان بوشهر به منطقه بشاگرد بود اقدامات فرهنگی عمرانی و آموزشی مناسبی در سطح روستای شمسون انجام شد، که  این اقدامات موجب ایجاد روحیه نشاط و امید در میان اهالی روستا به ویژه کودکان گردید.

دو هفته حضور جهادگران چگونه گذشت؟

اقداماتی همچون ساخت هشت چشمه سرویس بهداشتی هشت باب حمام، ۱۳ سپتیک برگزاری مسابقات متنوع فرهنگی و ورزشی برای دانش آموزان، توزیع لوازم پخت نان خانگی بین اهالی و خانوارهای روستا برگزاری مسابقه طناب کشی، برگزاری مسابقه خط با عنوان «من عاشق محمدم» در میان دانش آموزان پاکسازی محیط روستا از زباله‌های تجدید ناپذیر با مشارکت دانش آموزان و توزیع کیسه‌ زباله، توزیع گاز تک شعله و اقلام بهداشتی از اهم اقداماتی بود که گروه در مدت استقرار دو هفته‌ای خود در این روستای دور افتاده و محروم انجام داد.

روستای شمسون یکی از محرومترین روستاهای بخش گوهران بشاگرد بوده که در فاصله 140 کیلومتری سردشت مرکز بشاگرد قرار داشته و هم مرز با استان سیستان و بلوچستان است.

احیای روستایی کاملا کپری

این روستا کاملاً کپری و مردم تا پیش از ورود گروه جهادی ایثارگران بدون مرز استان بوشهر فاقد سرویس بهداشتی و حمام و ارتباط تلفنی بودند، که با پیگیری‌های انجام شده و کمک خیرین  ۱۲ باب حمام و دوازده چشمه سرویس بهداشتی در این روستا احداث شد و شبکه موبایلی روستا با همت و تلاش مخابرات هرمزگان برقرار گردید.

انتظار می‌رود در چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی مسؤولین و متولیان امر به مسئله احداث جاده روستای شمسون که مهمترین خواسته اهالی این روستا است توجه ویژه داشته و نسبت به رفع دیگر مشکلات روستا از جمله احداث خانه بهداشت، نوسازی  شبکه آب وبرق و مدرسه، روستا، اینترنت، و ارتباطات تلویزیونی، اشتغال و توانمندسازی جوانان، استفاده از ظرفیت‌های بومی، محلی از جمله فعالسازی معادن، تشکیل تعاونی روستایی، این منطقه را از محرومیت خارج نمایند.

اخبار مرتبط

حوزه علمیه خواهران بوشهر مرکز بستری موقت کرونایی‌ها شد

بیش از ۴۰۰ واحد مسکونی تحویل مددجویان بوشهر می‌شود

چهار هزار روحانی مستقر در سطح کشور فعالیت دارند

0 نظر

ارسال نظر

capcha