سه کتاب دفاع مقدس در زنجان رونمایی شد

سه کتاب دفاع مقدس در زنجان رونمایی شد

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، رونمایی از سه کتاب دفاع مقدس ظهر امروز  به مناسبت هفته بسیج در زنجان برگزار شد، این کتاب‌ها با حضور نویسندگان، خانواده شهدا، راویان کتاب‌ها و همچنین فرمانده و مسؤول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان و مادر بزرگوار شهید سید حسین صادقی از شهدای زنجانی دفاع مقدس برگزار شد.

فرمانده سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان در این مراسم با گرامیداشت هفته بسیج و گرامیداشت یاد و خاطره ۳ هزار و ۵۳۵ شهید بزرگوار اظهار کرد: نویسندگان حوزه دفاع مقدس، وظیفه سنگینی در روایت یاد و خاطره شهدای بزرگوار دارند.

سردار جهانبخش کرمی با اشاره به غنای بالای وصیتنامه شهدا افزود: شهید بقا ثمین تاب در وصیتنامه خود آورده است که من مادری و خانواده‌‌ای ندارم و اندک سرمایه‌ام را هم به بهزیستی بدهید.

وی با اشاره به شهادت بقاء ثمین تاب اظهار کرد: کربلای ۵ یکی از عملیات‌های بزرگ دفاع مقدس است که رزمندگان زنجانی در آن عاشورایی جنگیدند.

فرمانده سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان با بیان اینکه عملیات کربلای 5، زمینه‌ساز برتری‌های کشورمان در عرصه‌های دفاع مقدس بود، تصریح کرد: دشمن و ایادی آنها بعد از این عملیات بود که به فکر تسلیم و قطع‌نامه ۵۹۸ افتادند.

مدیر کل بهزیستی استان زنجان نیز در این جلسه با گرامیداشت یاد شهید بقاء ثمین تاب از کودکان بهزیستی استان که در دفاع مقدس به شهادت رسید، اظهار داشت: ما مراکز متعددی در بهزیستی داریم و گل سر سبد مراکز نگهداری ما در استان مرکز بقاء ثمین تاب است.

محمد محمدی قیداری با گرامیداشت یاد و خاطره همه شهدا و بسیجیان دوران دفاع مقدس، تصریح کرد: بقاء ثمین تاب چراغ راه امن و همکارانم در بهزیستی استان زنجان شد‌.

وی با تقدیر از سپاه استان و بابازاده نویسنده کتاب بقا که سرگذشت این شهید بزرگوار است، افزود: این کتاب یادگاری از آن شهید بزرگوار است که به همه مراکز بهزیستی در سراسر کشور ارسال شده است.

امیر جم، یکی از رزمندگان زنجانی که سرگذشت وی توسط فاطمه شکوری از نویسندگان زنجان به رشته تحریر درآمده است، افزود: روزی دخترم پرسید چرا کشورهای آذربایجان، گرجستان، ارمنستان و... از کشورمان جدا و من گفتم چون در آن موقع ما این خانواده شهدا را نداشتیم .

این رزمنده زنجانی با بیان اینکه اگر خانواده شهدا و رزمندگان ما نبودند امروز بخش‌های زیادی از کشورمان توسط دشمنان جدا شده بود،  تصریح کرد: باید قدردان رزمندگان و خانواده‌های شهدا باشیم.

مسعود بابازاده نویسنده کتاب بقاء ثمین تاب نیز در این جلسه با اشاره به تلاش سه ساله خود برای این کتاب اظهار داشت: این،شهید بزرگوار از رزمندگان عزیز زنجانی در دوارن دفاع مقدس است.

وی با اشاره به  اینکه این شهید بزرگوار از کودکان زیر پوشش بهزیستی بوده و کسی را نداشته است، افزود: همه ملت ایران خانواده این شهید بزرگوار هستیم‌.

فاطمه شکوری نویسنده کتاب «بی» سرگذشت شهید بزرگوار سید حسین صادقی در سخنانی اظهار داشت: نوشتن از شهدا برای من تمرین زندگی است و نوشتن برای شهید سید حسین برای تمرین  پرهیزگاری بود‌.

وی با بیان اینکه یقین دارم که اگر شهدا نبودند امروز ما زندگی نداشتیم و معلوم نبود چه سرگذشت داشتیم تصریح کرد: باید همه ما با سرگذشت شهدا آشنا شویم.

مریم بیگدلی نویسنده کتاب «خط خون» که سرگذشت گردان ولی عصر(عج) استان زنجان را از زبان امیر جم تالیف کرده هم در سخنانی گفت: امیدوارم با این کتاب با شلمچه و مناطق جنگی سفر کنیم و با خاطرات جنگی آشنا شویم و این اقدام مورد قبول درگاه حق قرار گیرد.

در ادامه مسؤول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان زنجان در سخنانی ضمن تقدیر از همه کسانی که با نوشتن و قلم خود اجازه نمی‌دهند که خاطرات و وقایع جنگ تحمیلی فراموش شود، تصریح کرد: قلم جایگاه ویژه‌ای در این دین مبین اسلام داشته است.

حجت‌الاسلام حسن بیگدلی با بیان اینکه قلم باعث روشنگری می‌شود و باید این راه ادامه داشته باشد، تصریح کرد: باید با قلم و رسانه و از طریق صدا و سیما به خوبی وقایع را به آیندگان معرفی کنیم.

گفتنی است در پایان این سه کتاب با حضور حاضران رونمایی شد.

اخبار مرتبط

فضاسازی محیطی برای مراسم ایام فاطمیه در زنجان ضروری است

رونمایی از کارت عضویت شهید شهریاری

عرضه ۱۰۰۰ عنوان کتاب دفاع مقدس در دومین نمایشگاه مجازی سوره مهر

0 نظر

ارسال نظر

capcha