طرح "شهید قاسم سلیمانی" زنجیره انتقال ویروس کرونا را قطع می‌کند

طرح "شهید قاسم سلیمانی" زنجیره انتقال ویروس کرونا را قطع می‌کند

به گزارش سراج24، زهرا شیخی سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، در تشریح نشست صبح امروز کمیسیون متبوعش اظهار داشت: در این جلسه ابعاد طرح مشترک بسیج و وزارت بهداشت در خصوص کنترل بیماری کرونا (موسوم به طرح شهید قاسم سلیمانی) مورد بررسی قرار گرفت.

وی توضیح داد: شرایط کنونی نشان دهنده این است که سرعت انتشار ویروس کرونا بیشتر از سرعت تصمیم‌ گیری مدیران بوده، حال این که شرط موفقیت و کنترل این ویروس سبقت گرفتن از سرعت انتشار آن است .

شیخی ادامه داد: تاکنون برای مقابله با کرونا درمان اولویت بوده و کار از بیمارستان‌ها شروع شده؛ قرار است در طرح مشترک بین بسیج و وزارت بهداشت از بهداشت و پیشگیری استفاده شده و نظام شبکه‌ای فعال شود. پیشگیری بر پایه چهار اصل عدالت اجتماعی، جلب مشارکت اجتماعی و مردمی، هماهنگی بین بخشی و استفاده تکنولوژی مناسب است.

به گفته سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، این طرح از کوچک‌ترین و دورافتاده‌ترین مناطق شهرها شروع شده و در آن به حاشیه‌ شهرها رسیدگی می‌شود. از خانه‌ها آغاز شده و عدالت اجتماعی را در بر می‌گیرد. مردم در این طرح مشارکت می‌کنند و می‌توان با جلب مشارکت مردمی را فراهم کرد.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در دنیا کرونا را با نگاه اجتماعی حل کرده‌اند و تنها نگاه بهداشتی و درمانی حاکم نبوده است در این طرح تمامی این ابعاد دیده شده و باید مبتلایان به خصوص اقشار آسیب پذیر شناسایی شده و قرنطینه خانگی یا قرنطینه معکوس شوند چون احتمال خطر برای این افراد بیشتر است. با اجرای این طرح شرایط بیشتر برای اجرای قانون نظام ارجاع و پرونده الکترونیکی نیز فراهم می‌شود.

وی تاکید کرد که با استفاده از تست‌های تشخیص سریع می‌توان افراد مبتلا را شناسایی کرد و در این راه از تکنولوژی نیز بهره گرفت لذا استراتژی اصلی و روح حاکم بر این طرح به جای دفاع از ویروس مهاجم، حمله به ویروس است که نتیجه آن قطع زنجیره انتقال خواهد بود.

اخبار مرتبط

نباید بگذاریم محتوای شهید قاسم سلیمانی فراموش شود

آغاز مراسم گرامیداشت سپهبد شهید قاسم سلیمانی از ۲۷ آذر

نسخه دوم بازی «کودکان اربعین» با یاد شهید سلیمانی منتشر شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha