مراکز فرهنگی-مذهبی شهر جدید هشتگرد توسعه می‌یابد

مراکز فرهنگی-مذهبی شهر جدید هشتگرد توسعه می‌یابد

به گزارش سراج24، حجت الاسلام و المسلمین مجید صفدری، امام جمعه شهر جدید هشتگرد، در نشستی که با حضور مجموعه شرکت عمران شهر جدید هشتگرد صورت گرفت، گفت: باید در مورد مسائل فرهنگی، اجتماعی و مذهبی شهرجدیدهشتگرد اهتمام ویژه ای داشت و باید مساجد بیشتر مورد توجه قرار بگیرد چرا که محوری ترین مکان برای تقویت مذهب، مساجد هستند و باید ساخت مساجد را در گوشه‌ گوشه‌ی شهر در دستور کار قرار دهیم.

امام جمعه شهرجدید هشتگرد از مجموعه شرکت عمران به عنوان مهم‌ترین و تاثیرگذارترین دستگاه به دلیل اقدامات ارزشمندی که در خصوص ساخت مسجد و توجه به مسائل فرهنگی انجام داده است ، تقدیر کرد و افزود: امیدواریم با درایت و حمایت به موضوع فرهنگ توجه بیشتری شود تا شاهد اتفاقات خوب در این شهر جدید  باشیم.

حجت الاسلام و المسلمین صفدری با تاکید بر تکریم ارباب رجوع، گفت: مردم ولی نعمتان ما هستند و باید با تعامل، همکاری و درک متقابل به مردم خدمت‌رسانی بهتر نماییم.

توجه به درآمد پایدار مساجد در برنامه سازندگان مساجد باشد

حجت الاسلام و المسلمین بختیاری، دبیر مرکز رسیدگی به امور مساجد شهرجدید هشتگرد نیز در این نشست گفت: باید رسیدگی به مساجد در راس کار قرار گیرد و برای بهره گیری کامل از ظرفیت مساجد و توسعه فعالیت‌های مذهبی و فرهنگی در این اماکن مقدس برنامه‌ریزی شود.

حجت الاسلام و المسلمین بختیاری با اشاره به اینکه در برخی مساجد، منابع پایدار بمیزان کافی وجود ندارند، افزود: در برخی از مساجد امکان  تامین هزینه‌های جاری مساجد و اجرای برنامه‌های مرتبط و همچنین توان تعمیرات احتمالی آن وجود ندارد لذا ضمن دعوت از اقشار مختلف جامعه جهت مشارکت در برنامه‌های مذهبی، از مسؤولین مرتبط نیز خواست به این مساله اهتمام بیشتری بورزند.

وی بر ضرورت تاسیس نمازخانه و مساجد محلی نیز تاکید کرد و گفت: این مساله حمایت خاص خود را می‌طلبد و امیدواریم شاهد تحولات بیشتری در این راستا باشیم

نهادهای مرتبط قانونی نسبت به تحویل مساجد جهت بهره برداری اقدام‌نمایند

مسعود حق لطفی، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید هشتگرد نیز در این نشست، گفت : در این شهر تا کنون ۱۰ مسجد به همت شرکت عمران احداث و مورد بهره برداری قرار گرفته است و در پروژه‌های مشارکتی شرکت که در مرحله فراخوان‌سرمایه گذار و شناخت شریک است به ساخت مراکز مذهبی و فرهنگی توجه ویژه ای شده که امیدواریم با تکمیل این ابنیه به سرانه‌های مذهبی شهر افزوده شود.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید هشتگرد به ضرورت برنامه ریزی در اداره بهتر مساجد و اجرای برنامه‌های متنوع در حوزه‌های مناسبتی و مذهبی منطبق بر سیاست‌های کلان تاکید کرد و افزود: تاکنون ساخت مساجد بر اساس سیاست‌ها و قوانین حاکم بر شهرهای جدید کشور انجام شده و جهت بهره برداری بر اساس ضوابط به متولیان امور داده شده است لذا تعیین تکلیف بهره بردار اصلی و تحویل قطعی املاک به ذینفعان قانونی مورد تاکید و توجه است که انتظار داریم نهادهای مرتبط بر اساس قوانین موجود نسبت به تحویل پروژه و اداره بهتر مساجد بعنوان نهاد مذهبی شهر  اقدام نمایند.

شایان ذکر است در این نشست،  اعضای هیأت مدیره، معاونین، مدیران و مشاورین فرهنگی و اجتماعی شرکت عمران شهر جدید هشتگرد نیز حضور داشتند.

 

اخبار مرتبط

پیکر دو شهید گمنام در دانشگاه آزاد هشتگرد تشییع می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha