ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی مهمترین رسالت حوزه فرهنگی است

ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی مهمترین رسالت حوزه فرهنگی است

به گزارش سراج24، سردار رضا پورشمسی پیش از ظهر امروز در آئین آغاز بکار رویداد بزرگ فرهنگی هنری بسیج که با محوریت دومین کنگره ملی بزرگداشت  چهار هزار شهید استان دارالعباده برگزار شد، با بیان این‌که اندیشه اسلامی ریشه تمام نظامات ایجاد شده در حکومت اسلامی است، اظهار کرد: حوزه فرهنگی به عنوان یکی از حوزه‌های راهبردی انقلاب اسلامی زمانی برای این نظام موثر است که در مسیر اندیشه ولایی و اسلامی حرکت کند.

وی با اشاره به توطئه‌های فرهنگی دشمنان دین و نظام اسلامی، افزود: استکبار جهانی سعی دارد با ورود تمدن غربی در جامعه اسلامی ارزش های انقلاب را کمرنگ و جوانان ایران اسلامی را از مسیر توسعه و پیشرفت منحرف کند.

فرمانده ارشد سپاه الغدیر در ادامه با بیان این‌که تمام نظامات ایجاد شده در کشور باید متناسب با ارزش‌های انقلاب اسلامی برنامه‌ریزی و نسبت به تعهدات خود پای بند باشند، گفت: متأسفانه رویکرد غربی در برخی از نظامات موجود مانع تأثیرگذاری به موقع آنها شده است.

وی با اشاره به ضرورت استفاده بیش از پیش از ظرفیت بسیج برای توسعه کشور، تصریح کرد: بسیج مستضعفین از جمله نظامات انقلاب اسلامی است که تاکنون کمترین تغییرات را نسبت به دیگر نظامات حکومت اسلامی داشته و به همین دلیل امروز منشأ برکات فراوانی است.

سردار پورشمسی با بیان این‌که بسیاری از ناکارآمدی‌های موجود به دلیل فاصله گرفتن از اصل ارزش‌ها و اهداف انقلاب اسلامی است. خاطرنشان کرد: تولیدات فرهنگی، هنری و رسانه ای از جمله ابزارهای موثر برای مقابله با توطئه‌های نرم دشمنان نظام اسلامی است که باید بیش از پیش تقویت شوند.

فرمانده سپاه الغدیر ترویج صحیح سبک زندگی ایرانی اسلامی را مهمترین رسالت حوزه فرهنگی در شرایط کنونی دانست و بیان کرد: دشمنان به دنبال تغییر سبک زندگی اسلامی هستند و این توطئه را با تولید محصولات فرهنگی غربی اجرایی می‌کنند.

وی در پایان با بیان این‌که حفظ اصل نظام، حفظ ولایت فقیه و حراست از ارزش های دینی باید ملاک عمل تولید کنندگان محصولات فرهنگی قرار گیرد، تأکید کرد: ما به عنوان یک شیعه باید تلاش کنیم تا جامعه اسلامی را برای ظهور امام عصر(عج) آماده سازیم.

اخبار مرتبط

سلسله مسابقات «آشنایی با سبک زندگی قرآنی» برگزار می‌شود

«نقش سبک زندگی اسلامی در استحکام خانواده و کاهش طلاق» در یک کتاب

دوره مجازی آموزش سبک زندگی اسلامی

0 نظر

ارسال نظر

capcha