بی‌انگیزگی برخی مدیران از عوامل عقب‌ماندگی سیستان‌وبلوچستان است

بی‌انگیزگی برخی مدیران از عوامل عقب‌ماندگی سیستان‌وبلوچستان است

به گزارش سراج24، به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان، آیت الله مصطفی محامی در دیدار معاون امور عمرانی استاندار سیستان‌وبلوچستان ضمن تقدیر از تداوم حضور ایشان در استان، اظهار داشت: عدم ماندگاری نخبگان، بی‌انگیزگی مدیران، نگاه قومی و قبیله‌ای از جمله چالش‌های مهم و عوامل عقب‌ماندگی در این استان هستند و باید با توجه به حساسیت کار و نیاز مبرم منطقه به عمران و آبادی کار خود را با جدیت بیشتری دنبال و خداوند متعال را برای توفیق خدمت به مردم شکرگذار باشید.

نماینده رهبر معظم انقلاب در امور اهل سنت سیستان‌وبلوچستان معاونت عمرانی استانداری را یکی از معاونت‌های مهم، حساس و گسترده دانست و افزود: باید در چنین جایگاهی مسائل استان را به خوبی مدیریت و تلاش خود را برای تسریع و تسهیل امور بکار گیرید.

امام جمعه زاهدان با بیان اینکه مردم سیستان و بلوچستان خوب، شریف و قدرشناس هستند، عنوان کرد: هر چه قدر در این استان محروم تلاش شود هنوز جای کار باقی است و در حد شایستگی مردم نیست.

وی جلب توجه مسؤولان کشوری را به سیستان و بلوچستان لازم دانست و افزود: راه‌های مختلفی از جمله برگزاری نشست در مرکز کشور و ارائه گزارش از وضعیت استان و همچنین دعوت از مسؤولان برای حضور و مشاهده میدانی وضعیت منطقه باید مدنظر قرار گیرد.

آیت الله محامی گام بعدی را تلاش برای جذب افراد پای کار عنوان کرد و گفت: اولویت با نیروهای بومی و جذب سرمایه‌گذاران داخلی و همچنین استفاده از مدیرانی توانمند است.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر سیستان‌وبلوچستان اظهارداشت: با وجود طرح‌های عمرانی بی‌شمار و تزریق بودجه‌های مختلف، زمینه لغزش در این استان زیاد است لذا باید مدیریت و نظارت قوی با هدف سالم‌سازی کار سیستم‌ها و دستگاه‌ها صورت پذیرد.

وی ضمن ضروری دانستن تدوین برنامه جامع توسعه سیستان‌وبلوچستان برای رشد متوازن در ابعاد مختلف و همه عرصه‌ها، تصریح کرد: گاهی با وجود همه اقدامات و خدمات خوب صورت گرفته در استان باز هم نگاه منفی و نارضایتی در بین مردم وجود دارد که باید بدنبال ریشه یابی این موضوع و تبیین مسائل برای مردم باشیم و همچنین باید در پروژه‌های عمرانی که انجام می‌شود مردم منطقه احساس رضایت داشته باشند.

امام جمعه زاهدان تصریح کرد: یکی دیگر از نیازهای سیستان‌وبلوچستان حرکت جهادی توسط مدیران است و باید مدیران با برخورداری از احساس اختیار، جرأت و جسارت داشته باشند در غیر این صورت ریسک پذیر نخواهند بود و البته باید توجه کرد تا این عاملی برای ایجاد فساد نباشد لذا نیاز است تا در برابر قانون یک راه میانه در نظر گرفته و بین خطا و فساد تفکیک انجام شود.

همچنین منصور بیجار معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سیستان‌وبلوچستان با ارائه گزارشی از آخرین طرح‌های عمرانی در این استان از رشد اعتبارات ملی و متفرقه خبر داد و اظهارداشت: در تمام زمینه‌های عمرانی فعال هستیم و پروژه‌های عمرانی مختلفی در این استان در حال انجام است.

اخبار مرتبط

خطابه و خطیب جمعه در تراز انقلاب اسلامی باشد

آیت‌الله دری‌نجف‌آبادی: بانک‌ها‌ مجاز به دلالی ‌نیستند‌

راه شهدا باید ادامه داشته باشد/گریه کنندگان برای امام حسین (ع) جایگاه خوبی دارند

0 نظر

ارسال نظر

capcha