ترویج کتاب‌خوانی برعهده نخبگان است

ترویج کتاب‌خوانی برعهده نخبگان است

به گزارش سراج24، حجت الاسلام والمسلمین ابوالقاسم یعقوبی ظهر امروز در آئین تجلیل از کتابداران نمونه خراسان شمالی که در اداره کل کتابخانه های عمومی استان برگزار شد، با اشاره به اهمیت انس و عادت جمعی به کتاب و کتاب‌خوانی اظهار کرد: کتاب یک گنج گران بها و سرمایه بزرگی است که باید آن را قدر دانست.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی ادامه داد: کتاب دانش انسان را به درجات بالا رسانده و ایمان و علم در کنار آن سبب ارتقای انسان می‌شود؛ از این رو باید به علم‌آموزی و تقویت ایمان خود به‌صورت توأمان اهتمام داشته باشیم.

وی افزود: باید تلاش کنیم در ایام کرونا که فعالیت‌های اجتماعی ما کمتر شده، وقت خود را به بطالت نگذرانیم و علاوه بر اینکه خود از این فرصت برای مطالعه کتاب استفاده می‌کنیم، فرزندان خود را نیز به مطالعه عادت دهیم.

حجت الاسلام یعقوبی گفت: مردم در دوران کاهش فعالیت‌های اجتماعی و خانه‌نشینی به دلیل کرونا، انس و ارتباط خود را با کتاب و کتاب‌خوانی بیشتر کنند.

امام جمعه بجنورد در ادامه با اشاره به اینکه در سال‌های اخیر در بحث کتابخانه‌ها در خراسان شمالی گام‌های بلند و خوبی برداشته شده و ارتقای کتاب و کتاب‌خوانی در استان کاملاً محسوس است، اضافه کرد: کتاب‌خوانی و مطالعه یکی از اصلی‌ترین شاخص‌های رشد فرهنگ عمومی جامعه به شمار می‌رود؛ از این رو باید اهتمام و توجه به بحث کتاب و کتابخانه‌ها در استان افزایش یابد.

وی افزود: فرهنگی‌ترین ملت‌های جهان را با شاخص سرانه مطالعه روزانه، چاپ و نشر کتب، شمارگان فراوان کتاب و… می‌سنجند لذا همه به‌ویژه نخبگان باید برای فرهنگ‌سازی در این عرصه رسالت خود را به‌درستی انجام دهند.

حجت الاسلام یعقوبی در انتها با بیان اینکه گام نخست در این فرهنگ‌سازی، آشنایی با نگاه، اندیشه، دغدغه‌ها و غصه‌های رهبر انقلاب اسلامی در این حوزه مهم و راهبردی است، تاکید کرد: در هر جایی که کتاب باشد روحیه و فکر در آن جا بیشتر می‌شود.

اخبار مرتبط

تقدیر از 42 سال خدمت صادقانه آیت‌الله شاهچراغی

برگزاری همایش توانمدسازی نخبگان رسانه و فضای مجازی "مردم میدان"

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت عید فطر را تبریک گفت

0 نظر

ارسال نظر

capcha