والدین سه شهید زنجانی آسمانی شدند

 والدین سه شهید زنجانی آسمانی شدند

به گزارش سراج24، مرحومه عزیزه نصیری، مادر شهید افضل غلامی از شهدای شهرستان زنجان، مرحومه قدم‌خیر بهره‌ور مادر شهید علی شکوری از شهدای شهرستان زنجان و علی بیگدلی پدر شهید ابراهیم بیگدلی از شهدای شهرستان خدابنده، دار فانی را وداع گفته و به فرزندان شهیدشان پیوستند و پیکر آنان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به خاک سپرده شد.

شهید افضل غلامی در تاریخ دوم شهریورماه سال ۱۳۴۳ در روستای قولی‌قصه از توابع شهرستان زنجان دیده به جهان گشود، پدرش لطف‌اله کشاورز بود و مادرش عزیزه نام داشت. وی تا پایان دوره ابتدایی تحصیل کرد و به کشاورزی مشغول شد.

شهید غلامی به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت و ۱۴ مهرماه سال ۱۳۶۳ در جزیره مینو بر اثر برق‌گرفتگی به درجه رفیع شهادت نائل آمد و در گلزار شهدای زادگاهش به خاک سپرده شد.

گفتنی است، شهید ابراهیم بیگدلی دوم آذرماه سال ۱۳۴۴‏ در روستای ‏زرین‌رود از توابع شهرستان خدابنده دیده به جهان گشود. پدرش علی و مادرش سیمین‌زر نام داشت.

این شهید والامقام به عنوان پاسدار وظیفه در جبهه‌های حق علیه باطل حضور یافت و بیست و چهارم اسفندماه سال ۱۳۶۵‏ در منطقه فاو عراق و بر اثر اصابت گلوله به سر، به درجه رفیع شهادت نائل آمد و در زادگاهش به خاک سپرده شد.

همچنین شهید علی شکوری نهم بهمن‌ماه سال ۱۳۴۵ در روستای گلجه از توابع شهرستان زنجان دیده به جهان گشود.‌وی تا پایان دوره متوسطه درس تحصیل کرد و به شغل نقاشی خودرو پرداخت.

شهید شکوری با آغاز جنگ تحمیلی از سوی بسیج در جبهه حضور یافت و ۲۷ بهمن‌ماه سال ۱۳۶۲ در محور اهواز - آبادان دچار سانحه رانندگی شد و به درجه رفیع شهادت نائل آمد و در گلزار شهدای بالای شهرستان زنجان به خاک سپرده شد.

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha