مدیر مدرسه علمیه تخصصی امام خامنه‌ای بجنورد:

ایران به آینده‌ای روشن با دولت جوان و انقلابی چشم دوخته است

ایران به آینده‌ای روشن با دولت جوان و انقلابی چشم دوخته است

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام نعمت‌الله آزموده، مدیر مدرسه علمیه تخصصی امام خامنه‌ای بجنورد، امروز در درس اخلاق مجازی حوزه علمیه استان، با اشاره به برخی سخنان سازشکارانه از سوی جریان متمایل به غرب در داخل کشور، اظهار کرد: این جریان شرایط کنونی کشور را همانند ابتدای دهه ۹۰ می‌دانند در حالی که اساساً شرایط فعلی کشور با شرایط آن زمان تفاوت دارد.

وی افزود: در آن زمان دولت اوباما با حیله و نیرنگ زیاد در مجامع بین‌المللی موفق به کسب مشروعیت ظاهری برای تشدید حملات اقتصادی علیه ایران شده بود و سایه جنگ و جنگ‌هراسی را دامن زده و با جنگ روانی آن را باورپذیرتر می‌کرد به‌ویژه این‌که اطراف ایران به زیر سایه جنگ و ناامنی فرورفته بود.

حجت‌الاسلام آزموده گفت: در داخل کشور نیز کسانی با جنگ‌هراسی و انقلابی‌هراسی شرایطی را به وجود آورده بودند که بسیاری از مردم بر این تصور بودند که با مذاکره و گفت و گو نشستن با کدخدا، مشکلات کشور حل خواهد شد. تحریم‌ها رخت برمی‌بندد و گشایش اقتصادی به اوج خود خواهد رسید.

وی خاطرنشان کرد: توان بازدارندگی موشکی و دفاعی ایران اگرچه به نصاب مقبولی رسیده بود اما نقاط ضعفی داشت که باید به سرعت تکمیل می‌شد و این نقیصه در برد و سرعت و دقت کاسته می‌شد.

حجت‌الاسلام آزموده افزود: با تلقین جنگ‌هراسی ریسک سرمایه‌گذاری در ایران برای سرمایه‌گذاران خارجی و حتی داخلی بالا رفته و انگیزه سرمایه‌گذاری جدی پایین آمده بود.

وی اضافه کرد: ایران دوران جدیدی از تحریم‌ها را با شدت بیشتر شروع کرده بود که تجربه جدیدی بود اما با فشار حداکثری بسیار تفاوت داشت و روزنه‌های زیادی برای دور زدن تحریم وجود داشت.

حجت‌الاسلام آزموده تصریح کرد: البته در همان زمان هم برای بسیاری از مردم بصیر ایران و نخبگان انقلابی به‌ویژه براساس منطق عقلانی امام جامعه اسلامی، نه ماهیت آمریکا تغییر یافته بود و نه آمریکا جرأت راه‌اندازی جنگ داشت؛ اما برخی آدرس دادن‌های غلط و عدم تجربه شرایط جدید من‌حیث‌المجموع شرایط را به‌گونه‌ای رقم زد که دولتی بر سرکار آمد که شعار مذاکره و گفت و گو با کدخدا را داشت و بر آن اصرار می‌ورزید.

وی افزود: رهبر حکیم انقلاب اسلامی هم با بیان موافقت با مذاکره و بدبینی به دشمن و با شروط ۹ گانه برای امضای برجام، زمینه را برای به دست آمدن یک تجربه ملّی برای درک و باور عینی و رسیدن به عمق ذات پلید آمریکا فراهم کردند.

حجت‌الاسلام آزموده گفت: دولت اوباما که با دستکش مخملین آمده بود به مرور پنجه‌های فولادین خود را نشان داد و با نقض مکرر و بدعهدی‌ها و فرصت‌سوزی‌های دائمی و به وجود آوردن گروه‌های تکفیری و توطئه‌های رنگارنگ دیگر کار را به دست احمق‌ترین رئیس‌جمهور آمریکا سپرد.

وی با بیان اینکه اما اکنون شرایط کاملاً متفاوت است، تصریح کرد: اکنون هژمونی و قدرت مرکزی آمریکا بر اجماع سازی در سازمان ملل و مجامع دیگر شکسته و ائتلاف‌های آمریکایی در غرب آسیا و جهان دچار تزلزل و شکست شده‌اند.

حجت‌الاسلام آزموده گفت: اکنون آمریکا ضعیف‌تر از همیشه است و علاوه بر درگیری‌های داخلی و تحریک شدن گسل‌های جنبش‌های ضدآمریکایی در داخل آمریکا در خارج از کشور نیز دچار مشکلات زیادی است و دیگر به‌هیچ‌عنوان توان بازگشتن به روزهای گذشته اقتدار خود را ندارد.

حجت‌الاسلام آزموده خاطرنشان کرد: برخلاف ایران که علیرغم همه مشکلات اقتصادی و ناتوانی‌های موجود در اداره کشور توسط دولتمردان با به دست آوردن تجربه‌های گران‌سنگ از این دوران به آینده‌ای روشن با دولت انقلابی و جوان چشم دوخته است؛ درنتیجه بار دیگر نسخه مذاکره و سازش را نمی‌پذیرد.

اخبار مرتبط

توزیع ۲۳۱ هزار بسته معیشتی و غذای گرم در طرح اطعام مهدوی در خراسان شمالی

حوزه هنری در مقابل سیاه‌نمایی از زندگی ایرانی ایستادگی می‌کند

هنرمندان جایگاه والا شهید سلیمانی را تشریح کنند

0 نظر

ارسال نظر

capcha