بیانیه اداره‌کل حفظ آثار آذربایجان‌ غربی به مناسبت سالگرد عملیات نصر ۹؛

حاج عمران یادآور خون‌های پاک ریخته شده جوانان وطن است

حاج عمران یادآور خون‌های پاک ریخته شده جوانان وطن است

به گزارش سراج24، اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آذربایجان‌ غربی به مناسبت سالگرد انجام عملیات نصر ۹ بیانیه‌ای صادر کرد.

در این بیانیه آمده است:

اول آذر ماه یادآور سالگرد عملیات نصر ۹ است که در سال ۱۳۶۶ با رمز مبارک یا مولای متقیان در منطقه عملیاتی حاج عمران توسط رزمندگان نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران با هدف آزادسازی دامنه جنوبی ارتفاعات معروف به تپه شهدا به اجرا درآمد.

در این عملیات ارتفاعات ۲۰۸۰، ۲۰۶۰، ۱۹۸۵، ۱۹۰۰ و ۸۰ در منطقه عمومی حاج عمران توسط رزمندگان دلاور و شجاع ایرانی آزاد شد.

در این عملیات شکست سنگینی به نیروهای بعثی وارد شد چنانچه ده‌ها دستگاه انواع خودرو نظامی و چندین انبار مهمات منهدم و بیش از ۴ هزار نفر از سربازان عراقی کشته و زخمی شدند.

در این عملیات شاهد قدرت‌نمایی نیروهای ارتش به ویژه نیروهای لشکر ۶۴ پیاده ارومیه و گران ۷۹۵ تیپ ۲۵ تکاوری نیروی زمینی ارتش بودیم که با پشتیبانی یگان‌های توپخانه و هوانیروز سرافراز جمهوری اسلامی ایران پس از سه روز موفق به آزادی تپه شهدا شدند.

وجب به وجب خاک حاج عمران یادآور خون‌های ریخته شده جوانان این سرزمین است که با ایثار خود اجازه تعدی دشمن به خاک و ناموس وطن را ندادند و از این رو حاج عمران به نام تپه شهدا مزین گردید تا هیچگاه از یاد مردمان این سرزمین پاک نشود که برای حفظ این سرزمین چه خون‌هایی که ریخته نشده و چه خون‌دل‌هایی که خورده نشده است.

لذا در سالگرد عملیات نصر ۹ با ادای احترام به روان پاک شهدا و گرامیداشت یاد و خاطره آنها فرا رسیدن این روز را خدمت مقام معظم رهبری و خانواده های جلیل‌القدر شهدا تبریک گفته و بار دیگر ضمن تجدید بیعت با آرمان‌های امام راحل و شهدا، تاکید می‌کنیم که بر همان عهدی که بستیم پایبند بوده و در راه سربلندی ایران اسلامی و تشکیل تمدن اسلامی طبق فرمایشات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب از هیچ تلاشی فروگذار نکرده و تا پای جان برای حفظ ارزش‌های انقلاب اسلامی ایستادگی خواهیم کرد.

اخبار مرتبط

جای خالی طنز دفاع مقدس در میان کتاب‌ها

سیری بر زندگی شهید «محمّدحسن ابراهیمی»

صهیونیست‌ها علی‌رغم تحرکات وحشیانه مانند همیشه ناکام می‌مانند

0 نظر

ارسال نظر

capcha