خیرانی که زوج‌های جوان را راهی خانه بخت می‌کنند

خیرانی که زوج‌های جوان را راهی خانه بخت می‌کنند

به گزارش سراج24، بهار و تابستان بدون هیچ شادی و دلخوشی گذشت و اکنون در آخرین خزان قرن خورشیدی، پس از گذشت ۱۰ ماه هنوز در حال دست و پنجه نرم کردن با دشمنی مرموز و ناشناخته هستیم که هر روز تعدادی از هم‌وطنان و عزیزان‌مان را به کام مرگ می‌کشاند و تعداد زیادی را مبتلا و بیمار می‌کند.

روزها می‌گذرد و شیوع کرونا با سیر صعودی خود در استان تهران و سایر نقاط کشور، موجی از نگرانی را در جامعه ایجاد کرده و با تغییر شرایط زندگی در جامعه، سلامت مردم را تهدید و بسیاری از فعالیت‌های اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و مذهبی را به تعطیلی کشانده است.

گرچه روز‌های سختی را تجربه می‌کنیم اما این ویروس منحوس با تمام مشکلاتی که به ارمغان آورده، رنگ و بویی دوباره از همت و وحدت را در جامعه شکل داده و باعث شده است تا شاهد صحنه‌های زیبایی از همدلی، مهربانی و نوع‌دوستی برای عبور از این بحران‌ها باشیم.

از همان روزهای نخست شیوع کووید ۱۹ در سطح کشورمان بسیاری از مردم، گروه‌های جهادی، بسیجیان و مراکز خیریه پای کار آمدند و با دست‌های باسخاوت خود به یاری و دستگیری از اقشار کم‌بضاعت و تنگ‌دست جامعه برخاستند به طوری که روزبه‌روز صف خدمت به هم‌وطنان شلوغ‌تر و پررونق‌تر از روزهای قبل می‌شود.

مرمت و بازسازی ۲۹ مسجد، مدرسه و منزل روستایی

گروه جهادی شهید ستاری که سال ۱۳۹۷ با هدف کمک به نیازمندان و انجام امورات خیر توسط ۲۰ نفر از بسیجیان تأسیس و راه‌اندازی شده است، در ایام کرونایی نیز از اقشار ضعیف جامعه غافل نشده و اقدامات جهادی متنوعی را شروع کرده و ادامه می‌دهد.

هادی جوادی مدیر گروه جهادی شهید ستاری با اشاره به انواع خدمات و اقدامات جهادگران این گروه در ایام کرونایی، می‌گوید: تعمیر و مرمت منازل قدیمی روستاها در مناطق محروم و به ویژه در روستاهای اطراف شهرستان پاکدشت از مهم‌ترین اقدامات این گروه بوده که در این راستا ۲ مسجد، ۱۰ مدرسه و ۱۷ منزل روستایی در ۶ ماه نخست سال مرمت و بازسازی شده است.

وی در ادامه به طرح ازدواج آسان اشاره می‌کند و می‌افزاید: برای کمک به زوج‌های جوان که به دلیل مشکلات اقتصادی نمی‌توانند زندگی مشترک خود را آغاز کنند، این طرح را به اجرا درآوردیم و با شناسایی زوج‌های کم‌بضاعت، در مرحله اول ۱۰ سری جهیزیه شامل ۱۶ قلم لوازم خانگی از جمله یخچال، لباسشویی، جاروبرقی، اجاق گاز و سایر لوازم ضروری به ارزش هر سری ۲۰ میلیون تومان با مشارکت خیران و بسیج سازندگی اهداء کردیم و طی روزهای آینده مرحله دوم این طرح را اجرا می‌کنیم.

مدیر گروه جهادی شهید ستاری با بیان اینکه پس از فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر کمک‌های مؤمنانه، ادامه می‌دهد: طبخ غذای گرم، تهیه و توزیع ۲ هزار سبد کالا، یک‌هزار کارت هدیه ۴۰۰ هزار تومانی و ۴۰۰ بسته کیف و لوازم‌التحریر در مناطق محروم تهران و پاکدشت از دیگر اقدامات بسیجیان این گروه است.

جوادی در رابطه با نحوه فعالیت این گروه بیان می‌کند: در توزیع بسته‌های حمایتی، اولویت ما خانواده‌ها و افرادی هستند که به خاطر کرونا شغل خود را از دست داده و بیکار شده‌اند که برای شناسایی این افراد در هر روستا یک معین داریم که این فرد معین فرمانده پایگاه بسیج است و با شناسایی افراد مورد نظر و معرفی آن‌ها به گروه جهادی، فرم شناسایی آن‌ها ثبت سامانه می‌شود تا در برنامه‌های توزیع مورد استفاده قرار گیرد.

وی با اشاره به گندزدایی و ضدعفونی معابر توسط گروه‌های جهادی می‌گوید: این بسیجیان در روزهای تعطیل کاری خود و به طور فی سبیل الله و بدون هیچ چشم‌داشتی فقط برای خدمت به مردم کشورمان و برای رضای خداوند این اقدامات را انجام می‌دهند و در این راه ثابت قدم هستند زیرا عقیده داریم که ما نیازمند کمک کردن هستیم و هر زمان که لازم باشد آماده‌ایم جان خود را فدای مردم و کشورمان کنیم چرا که پایان کار بسیجی شهادت است.

این روزها با حضور جهادگران در صحنه‌های مختلف نبرد با کرونا، معنی کارهای جهادی بیش از پیش برای همگان ملموس و مأنوس شده است و هموطنان‌مان با خلق صحنه‌های زیبای همدلی و نوع‌دوستی به یاری یکدیگر شتافته‌اند تا بتوانیم هرچه زودتر سایه نحس ویروس کووید ۱۹ را از بین ببریم.

اخبار مرتبط

آزادی 183 زندانی جرائم غیرعمد نیازمند کمک خیرین و مردم نیک اندیش کردستان است

خیران ۱۳ میلیارد تومان برای نوسازی مدارس کرج هزینه کردند

افزایش ۹۰ درصدی کمک خیرین به مددجویان کمیته امداد فارس

0 نظر

ارسال نظر

capcha